26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,718 TL
  • 5,491 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200

Kocaeli'de arı kovanlarının arasında 350 kilo esrar yakalandı

Kocaeli'de arı kovanlarının arasında 350 kilo esrar yakalandı

Kocaeli'de bir kamyonun kasasında arı kovanlarının arasına gizlenmiş 350 kilo esrar ele geçirildi. Narkotik köpeği 'Pascal' uyuşturucuyu anında bulurken, uyuşturucu kuryesi baba ve oğlu gözaltına alındı

19 Mart 2017 Pazar 11:27 Asayiş

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi Narkotim ekipleri, Diyarbakır’dan İstanbul’a yüklü miktarda uyuşturucu sevk edileceği istihbaratını aldı. 15 gün süren teknik ve fiziki takibin ardından uyuşturucu yüklü kamyonet dün yola çıktı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotim dedektifleri ise kamyoneti adım adım takibe aldı. TEM otoyolu Kocaeli kesiminde ekipler operasyona start verdi. Alınan tedbir ve önlemlerin ardından, kamyonet durduruldu. Kamyonetin sürücüsü M.B. ile oğlu D.B. ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

KOVANLARIN ARASINA GİZLEMİŞLER

Polis ekipleri kamyonet kasasında ilk yaptıkları incelemede arı kovanları ile karşılaştı. Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim dedektifleri detaylı inceleme yapmak üzere aracı Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Narkotik köpeği ‘Pascal’ kamyonetin kasasına yoğun tepki verdi. Bunun üzerine ekipler, kasada bulunan arı kovanlarını boşaltınca, uyuşturucuların bulunduğu çantalar ile karşılaştı. Ekipler kamyonetin yanına çağırdıkları baba ve oğluna uyuşturucuları gösterdi. Baba ve oğlu uyuşturucuların kasadan çıkması üzerine gözaltına alındı.

350 KİLO ESRAR YAKALANDI

Ekipler kasada bulunan kovanları tek tek indirerek kasada detaylı uyuşturucu araması yaptı. Özel olarak poşetlenmiş ve çantalara konulmuş uyuşturucu, bulunduğu yerden çıkartıldı. 350 kilo esrarı, İstanbul’a ulaşmadan yakalayarak büyük bir başarıya imza atan ekipler sevincini birbirleriyle paylaştı. Öte yandan, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi Narkotim ekiplerinin son günlerde yaptıkları başarılı operasyonlar dikkat çekiyor. Doğu illerini İstanbul’a bağlayan TEM otoyolu Kocaeli geçişinde ekipler adeta kuş uçurtmuyor. Başarılı çalışmalar ile yüklü miktarlarda uyuşturucu, ekipler tarafından gençleri zehirlemeden bertaraf ediliyor. Ekipler özellikle terör örgütü PKK’nın yürüttüğü uyuşturucu sevkiyatlarına da darbe vuruyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

FETÖ'nün 'Gebze Adliye sorumlusu' aslında marangozmuş!

FETÖ'nün 'Gebze Adliye sorumlusu' aslında marangozmuş!