19 Haziran 2018 Salı

  • 4,710 TL
  • 5,480 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043

Kocaeli'deki FETÖ davasının başlayacağı tarih belli oldu

Kocaeli'deki FETÖ davasının başlayacağı tarih belli oldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında FETÖ mensuplarının iddianamesi kabul edilerek Kocaeli'deki ilk duruşma tarihi belli oldu

10 Ocak 2017 Salı 23:34 Asayiş

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY operasyonları kapsamında tutuklu asker, polis, öğretmen, katip ve sivillerin de aralarında bulunduğu 68 kişi hakkında iddianame tamamlanarak Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açılması için gönderilmişti. İddianameyi inceleyen mahkeme, dosyada eksik olmadığı için iddianameyi kabul etti. Buna göre Kocaeli'deki ilk duruşma 13 Ocak Cuma günü yapılacak. Böylece birlikte Kocaeli'deki FETÖ sanıklarının yargılanması resmen başlamış olacak.

1502 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında ilimizde yapılan operasyonlarda bugüne kadar 1502 kişi gözaltına alındı. Bunların 682’si tutuklanırken, 618 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınanlardan 179’u ise serbest bırakılırken soruşturma kapsamında 79 kişi hakkında da yakalama kararı bulunuyordu. Bu sanıklar arasında vali yardımcıları, kaymakam, askeri personel, emniyet personeli, hakim, savcı, öğretmen, adliye personeli, cezaevi personeli, siviller, TÜBİTAK görevlisi ve Kocaeli Üniversitesi’nden isimler yer alıyordu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Genel Kurul'da 1. madde kabul edildi

Genel Kurul'da 1. madde kabul edildi