22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,688 TL
  • 5,459 TL
  • 191,23 TL
  • 96.132

Komiser yardımcısı FETÖ’den tahliye edildi

Komiser yardımcısı FETÖ’den tahliye edildi

FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklu bulunan eski komiser yardımcısı Abdulcebar S., çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı

20 Mart 2017 Pazartesi 14:39 Asayiş

FETÖ'nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve meslekten ihraç edilen komiser yardımcısı Abdulcebar S. hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan eski komiser yardımcısı, hakkındaki suçlamaları reddederek masum olduğunu söyledi.

BANK ASYA HESABIMI 2066'DA AÇMIŞTIM

Mahkemede söz alan Abdulcebar S. “Suçlamaları kabul etmiyorum. Meslek hayatım boyunca herhangi bir cezam bulunmamaktadır. ByLock programını kullanmadım. Telefon hattımı 2004’ten beri kullanıyorum. Bank Asya hesabımı 2006’da açmıştım. Ailevi bir miras durumu ile ilgili açılmış bir hesaptı. 2013 yılından beri herhangi bir hareket bulunmamaktadır. Örgütle bir bağlantım bulunmamaktadır” dedi.

MAHKEME TAHLİYESİNE KARAR VERDİ

Etkin pişmanlık yasasından faydalanan K.Ş. isimli şahsın, kendisi hakkındaki iddiaları kabul etmeyen Abdulcebar S. “K.Ş.’nin iddialarını kabul etmiyorum. Çalıştığımız doğru. Kendisi FETÖ üyeliğinden ihraç edilmiş ve etkin pişmanlıktan yararlanmaktadır. İfadeleri doğru değil. Beraatimi istiyorum” diye konuştu. Sanığın savunmasının ardından kararını veren mahkeme heyeti sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verirken sanığın, Yargıtay'dan gelecek karara kadar yurt dışına çıkış yasağı verilerek tahliyesine karar verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Serhat Boz için duygulandıran mesajlar!

Serhat Boz için duygulandıran mesajlar!