15 Ağustos 2020 Cumartesi

9 yaşındaki çocuğun intiharıyla ilgili soruşturmaya gerek görülmedi

9 yaşındaki çocuğun intiharıyla ilgili soruşturmaya gerek görülmedi

Kartepe'de önceki gün 9 yaşındaki Suriyeli Vail El S.'nin mezarlık kapısına asılı cansız bedeni bulunmuştu. Çocuğun intiharında Suriyeli olması nedeniyle dışlandığı iddiaları araştırılırken soruşturmaya gerek olmadığı yönünde rapor hazırladı

05 Ekim 2019 Cumartesi 12:22 Asayiş

Kartepe’de ailesiyle birlikte yaşayan Vail El S., önceki akşam Acısu Mahallesi Kızılay Caddesi'nde bulunan Acısu Mezarlığı’nın kapısına kendisini asarak yaşamına son verdi. Aynı mezarlıkta toprağa verilen küçük çocuk hakkında sosyal medyada okulunda öğretmeni tarafından azarlandığı ve Suriyeli olduğu için arkadaşları tarafından dışlandığı iddia edildi. İddialar üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konunun araştırılması için rehber öğretmen ve psikologlardan oluşan 6 kişilik bir ekip görevlendirildi.

SORUŞTURMAYA GEREK GÖRÜLMEDİ

Ekip, okuldaki tüm öğretmen ve öğrencilerle çeşitli görüşmeler yaparak konuyu araştırdı. Uzman ekip, araştırmanın ardından, sosyal medyada ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve soruşturmaya gerek görülmediği şeklinde rapor hazırladı. Vail El S.'nin intihar etmeden önce mezarlığa doğru yürüdüğü anlar bir güvenlik kamerasına yansıdı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bilgi Köprüsü Kids minikleri, hayvan haklarını öğrendi

Bilgi Köprüsü Kids minikleri, hayvan haklarını öğrendi