02 Temmuz 2020 Perşembe

Akaryakıt kaçakçılarına operasyon: 10 kişi adliyede

Akaryakıt kaçakçılarına operasyon: 10 kişi adliyede

Kocaeli’de kaçak akaryakıt satanlara karşı eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi

26 Haziran 2020 Cuma 10:18 Asayiş

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipler tarafından, akaryakıt kaçakçılığı yapıldığına dair alınan duyumlar üzerine harekete geçildi. Yapılan 6 aylık takip sonucu 23 Haziran günü İstanbul, Düzce, Sakarya ve Konya illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 15 kişi gözaltına alınırken, piyasa değeri 1 milyon 449 bin 985 lira olan 271 bin 622 litre kaçak madde ile karıştırılmış akaryakıt ele geçirildi.

2 İLÇEDE BASKIN

Operasyonun devamında ise Kartepe ve İzmit ilçelerinde bulunan şüphelilere ait olduğu belirlenen 2 ayrı işyerinde de kaçak madde ile karıştırılmış akaryakıt ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslardan 5'i alınan ifadeleri sonrasında serbest bırakılırken, 10’u tamamlanan işlemleri sonrası Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. Operasyon ile ilgili bir kişinin ise daha önceden yakalanarak sevk edildiği adli merciler tarafından tutuklandığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Köy tesisleri imece usulü inşa ediliyor

Köy tesisleri imece usulü inşa ediliyor