24 Kasım 2020 Salı

Dolandırıcılar sınır tanımıyor! Şimdi de yangın söndürme tüpüyle...

Dolandırıcılar sınır tanımıyor! Şimdi de yangın söndürme tüpüyle...

Kocaeli'nin en eski esnaflarından Öz-Jet Yangın Söndürme'ye dolandırıcı şoku. Yangın söndürme tüpü değiştirme bahanesiyle firmanın ismini kullanan dolandırıcılar, sahte fatura keserek, parayı aldıktan sonra ortadan kayboluyor

27 Ekim 2020 Salı 14:02 Asayiş

İzmit'te faaliyetlerini uzun yıllardan beri sürdüren Öz-Jet Yangın Söndürme hizmetlerinin ismini kullanan dolandırıcılar esnafı mağdur ediyor. Resmi belgede sahtecilik ve güveni kötüye kullanma şikayetleri üzerine son günlerde artan şikayetler üzerine harekete geçen Öz-Jet Yangın Söndürme firması polis merkezi tarafından aranıldı. Telefon üzerine emniyete giden firma sahibi durumu öğrenince şok oldu. Derince ilçesinin Çenedağ Mahallesi’nden gelen ihbar üzerine harekete geçildi. Firma, sahte fatura kesen dolandırıcılardan davacı ve şikayetçi oldu.

BİZ TÜPLERİ TALEP ÜZERİNE DEĞİŞTİRİRİZ

Olayla ilgili bilgileri aktaran firma sahibi Sabri Atmaca, “Derince Çenedağ Mahallesi’nde bulunan bir iş yerine bu şahıslar gitmiş ve bize aite olan Öz-Jet Yangın Söndürme’den geldiğini söyleyerek, şirket adına tüpleri değiştireceğini söylemiş. İş yeri sahibini kandırmış ve sahte fatura kesmiş ve parayı almış. Bizim hiçbir zaman böyle bir uygulamamız olmadı. Biz yangın tüplerini talep üzerine değiştiririz. Bahse konu iş yerine giden şahıs, şirketimizin adına fatura düzenlemiş, sahte makbuz bastırmış. Adımıza sahte fatura kesen dolandırıcılardan davacı ve şikayetçi olduk” ifadelerine yer verdi.

SON GÜNLERDE ARTAN ŞİKAYETLER ÜZERİNE…

Artan dolandırıcılık olaylarının üzerine açıklama yapan Öz-Jet Yangın Söndürme; “Kocaeli’de siz değerli hemşehrilerimize 1990 yılından beri yangın sektöründe hizmet etmeyi bir görev bildik. Son günlerde aldığımız yoğun şikayetler üzerine araştırma yaptık ve firmamız adına bazı kişi ve kişilerin piyasada gayri ciddi işler yaptığını üzülerek öğrenmiş bulunduk. Bu tür şahısların yaptığı işlemden firmamız sorumlu değildir. Bu tür şahıs ve ya gruplar adına yetkili mercilere şikayette bulunduk. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

2 yaşındaki kızını son yolculuğuna kucağında uğurladı

2 yaşındaki kızını son yolculuğuna kucağında uğurladı