28 Mart 2020 Cumartesi

Eylem yapınca saldırıya uğradılar

Eylem yapınca saldırıya uğradılar

Karamürsel’de bir şantiyede işten atılan işçiler eylem yapınca saldırıya uğradı.

26 Şubat 2020 Çarşamba 21:15 Asayiş

Olay Karamürsel’de yapımı devam eden bir inşaatta meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre inşaatta çalışan 7 işçi, hiçbir gerekçe gösterilmeden işten atıldı.

Bunun üzerine işçiler eyleme başladı. Şantiye önünde eylem yapan İnşaat İşçileri Sendikası üyesi işçiler ile inşaat şirketi yetkilileri arasında tartışma başladı

Şirket yetkilileri, “burada eylem yaptırmayız” demesi üzerine polis olaya müdahil oldu. Taşeron firma yetkililerinin de çağırılmasıyla karakolda bir görüşme yapıldı. Görüşme sırasında yöneticiler hiç bir ödeme yapılmayacağını tekrardan belirtmesinin ardından görüşme çözümsüz kaldı. Karakol çıkışında ise inşaat yetkilileri ile sendika yetkililerinin görüşmesi esnasında, karakol önünde şirket yetkilileri İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Deniz Gider’e saldırdı. Saldırı sonrası Anıl Deniz Gider’in burnunun kırıldığı belirtildi.  

İnşaat İşçileri Sendikası ise bir açıklama yaparak “Bu ani saldırganlıkta söz konusu firmanın belli “adreslere” güvenle hareket ettiği açıktır. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, hangi adreslere güvenirlerse güvensinler başından beri sergiledikleri bu saldırgan tutumun altında kalacaklarının altını çiziyoruz. Biz, işçi sınıfının haklı davasının temsilcileriyiz, onlar alın terimizi, emeğimizi gasp eden ve daha fazlasını gasp etmek için çırpınan birer asalak! Haklılığımızın verdiği güçle diyoruz ki; döktünüz kanımızın hesabını vereceksiniz! Tüm duyarlı kamuoyunu bu saldırganlık karşısında dayanışmaya davet ediyor, inşaat işçisinin köle olmadığını bir kez daha haykırıyoruz!” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sevgilisinden ayrıldı, üst geçitte intihara kalkıştı

Sevgilisinden ayrıldı, üst geçitte intihara kalkıştı