16 Temmuz 2019 Salı

FETÖ'den gözaltına alınan 28 kişi adliyede

FETÖ'den gözaltına alınan 28 kişi adliyede

Kocaeli'de, terör örgütü FETÖ/PDY'nin Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile askeri yapılanmasına yönelik düzenlenen 2 ayrı operasyonda gözaltına alınan 28 kişi adliyeye sevk edildi

12 Nisan 2019 Cuma 11:14 Asayiş

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün Çarşamba günü Kocaeli merkezli İstanbul, Ankara, Batman ve Denizli'de düzenlediği operasyonlarda 5'i görevde 14 TÜBİTAK çalışanı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 13 kişi, bugün adliyeye sevk edildi.

15 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce Kocaeli merkezli Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla, Düzce, Zonguldak, Kars, Hatay, Kayseri ve Adana'da Salı günü düzenlenen operasyonda ise 1 yarbay, 1 binbaşı, 4 üsteğmen, 11 astsubay, 1 eski askeri okul öğrencisi ve 2 sivil, FETÖ'nün 'mahrem abi'si olmak üzere toplam 20 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 15'i adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KOTO'dan Büyükakın’a hayırlı olsun ziyareti

KOTO'dan Büyükakın’a hayırlı olsun ziyareti