21 Mayıs 2019 Salı

Gazeteci Ergün Demir serbest bırakıldı

Gazeteci Ergün Demir serbest bırakıldı

Oğluna pantolon almadığı için intihar eden İsmail Devrim’in haberini yapan Genel Yayın Yönetmenimiz Ergün Demir gözaltına alınmıştı. Körfez Adliyesi’ne sevk edilen Demir serbest bırakıldı

24 Eylül 2018 Pazartesi 18:41 Asayiş

Türkiye’yi sarsan intihar olayını haberleştiren Genel Yayın Yönetmenimiz Ergün Demir gözaltına alındı. Ergün Demir, "Ekipler önce evime gelmişler, evde olmadığımı öğrendiklerinde beni aradılar. Ben de güvenlik güçlerine kendim teslim oldum. Şu anda ifade vermek üzere karakola götürülüyorum" dedi. Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile gözaltına alınan Ergün Demir önce sağlık kontrolüne, daha sonra da Körfez İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Demir, tamamlanan işlemleri sonrası Körfez Adliyesi’ne sevk edilirken çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

DEMİR'E BÜYÜK DESTEK

Ergün Demir'in adliyeye sevk edilmesinin ardından meslektaşları da adliyeye koştu. Siyaset cephesinden de Demir'e destek geldi. CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti eski İl Başkanı Serdar Kaman ve CHP İl Gençlik Kolu Başkanı Emre Andız adliyeye gelen isimler arasında yer aldı.

KOGACE'DEN AÇIKLAMA

Öte yandan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nden gözaltıyla lgili yazılı açıklama yapıldı. Cemiyet yönetimi olarak konunun takipçisi olunduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Kocaeli'de yayın yapan Astakoshaber isimli internet haber sitesinin sahibi Ergün Demir'in gözaltına alındığı haberi tüm meslektaşlarımız gibi bizi de üzmüştür. Önceki gün Kocaeli Hereke'de İsmail Devrim isimli vatandaşın, oğluna okul pantolon alamadığı için intihar ettiği haberini ilk olarak yayımlayan gazeteci Ergün Demir'in gözaltına alınması üzerine cemiyet yönetimi olarak konunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz. Yönetim kurulumuz konu hakkında bilgi almak için ilçe jandarma komutanlığına gitmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Basın milletin müşterek sesidir. Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.' Meslektaşımız Ergün Demir'in bir an önce serbest kalması en büyük temennimizdir. Kamuoyuna duyurulur."

HABERİ BÜTÜN BELGELERİYLE YAPTIM

Adliyeden çıkan Ergün Demir, “Hepimizin haber kaynağı var. Bana bir bilgi geldi. Trajik bir haber olduğunu hissettim. Keza öyle de oldu. Haberi bütün belgeleriyle yaptım. Haber bir anda büyüdü. Benim için haber budur. Bundan sonraki konular benim dışımdadır. Bir sürü suçlamalar oldu. Haberi belgeli yapmamız büyük avantaj oldu. Arkadaşlarımızın desteği de çok kıymetli benim için.

KONUŞMALARI BİREBİR YAZDIM

Ayan beyan bir cenaze evinde konuştuğum mağdurun 4 gün sonra benim gizli ses kaydımı aldığını söyledi. İlginç bir durumla karşılaştım. Röportajım da soru cevap şeklinde zaten. Bunun bir röportaj olduğunu herkes duymuştur. Hafize Hanım’ın konuşmalarını birebir yazdım. Belgesi de bende bu haberin. Mağdur kadını, kocasını ve beni suçlayan raddeye gelindi. Haberin doğruluğunu teyitlemek için de ses kaydını yayınladım" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Çeşminaz Yaman

24 Eylül 2018 Pazartesi 19:26

Geçmiş olsun.ALLAH biliyor kadıncık,senin hakkını aramak bize düştüğü için kıl oluyorum..

Mehmet

24 Eylül 2018 Pazartesi 18:59

Geçmiş olsun koca yürekli kardeşim.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sanat düşmanları bu sefer heykelin kolunu kırdı

Sanat düşmanları bu sefer heykelin kolunu kırdı