18 Ocak 2021 Pazartesi

İstanbul sözleşmesine suç attı

İstanbul sözleşmesine suç attı

Eski çalışanının kızına cinsel istismardan yargılanan Körfezli iş adamı İ.B bu tür olayların başına İstanbul Sözleşmesi yüzünden geldiğini belirtti.

12 Ocak 2021 Salı 14:32 Asayiş

Körfez’de Rent a car işiyle uğraşan İ.B 2-3 sene çalışanı olan kadının kızını nitelikli bir şekilde istismar ettiği iddiasıyla bugün Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Davada Sanık İ.B., Mağdur B.A.'ya karşı cinsel istismar iddiası ile hakim karşısına çıktı. İddiaya göre Sanık İ.B. 2-3 sene yanında çalışan H.O. adlı kadının kızı olan 14 yaşındaki B.A.'yı nitelikli şekilde istismar etti. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Sanık İ.B. tutuksuz olarak yargılanıyor. Duruşmada taraf avukatları ve Sanık İ.B. hazır bulundu.

ZİNCİRLEME İSTİSMAR
Mahkemede beyanda bulunan Mağdur B.A ve mağdurun babası müşteki E.A’nın avukatı Pınar Eren şu ifadeleri kullandı: “Mağdur B.A sanık tarafından zincirleme nitelikli istismara maruz bırakılmıştır. Bir kafede ‘İhsan abi bana yemek yedirdi sonra kötü şeyler yaptı. Çocuk 6 farklı olayı uzmanlara anlattı. İlk kez 3.4 sınıfta küçük bir çocukken, BMW x5 arabasının arkasında, kamyonet tarzı bir aracın arkasına halı sererek, kafenin 7. katında en üst katında pis bir kanepede ve bakıyorsunuz o kafenin mülk sahibi bu adam ve işletmecisi de bu adam hakkında ‘Bu adam en üst katı kendi mülkü gibi kullanır’ diyor.

NASIL MEZİYETLERİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUN?
Oda iki kanepeliydi anal yoldan istismar etti. Anne H.O, İ.B’ye “Benim kızım böyle bir şeyler diyor, ne diyorsun?” diye sorduğunda “O yaştaki çocukların nasıl meziyetleri olduğunu biliyor musun? Ben Türkiye’yi satın alacak adamım sizi burada yaşatmam” diyor.

ÖLÜM MAKİNASI OLACAĞIM

Anne müşteki konumundan sanık konumuna geçiyor. Alacağımdan dolayı böyle bir kumpas kurdum diyor mahkemede bu beyanından da dönüyor. İ.B’nin attığı mesajda ‘Dur hele bundan sonra ölüm makinası olacağım aklım yeni başına geldi param bittiğinde İzmit’e kara bela olacağım’ yazıyor. Sanığın kaçma tehlikesi olduğu, katalog suçtan yargılandığı için tutuklu yargılanmasını talep ediyoruz.
ONU SAVUNAMADIĞIM İÇİN AĞLADIM

Mahkemede beyan bildiren Baba E.A “Çocuk bana bunu anlattı ablasına da anlattı. 7 ay sonra öğrendiğimde çocuk mütalaada bulundu. Mahkemeden yazı geldikten sonra öğrendim. ‘Çocuk bana birkaç defa eşofmanımı çekti, birkaç defa çıkartmış olabilir’ dedi. Ondan sonrasını anlattırmadım. ‘Kızım neden bana söylemedin dedim korkuyordum’ dedi. Bir baba olarak onu savunamadığım için ağladım. Ablasına annesine anlatmış, hala inkar etmiyor. Psikolojik ‘Çok üstüne gitmeyin inkara gider’ dedi ama kızım hiçbir zaman inkara gitmedi. Kızımla tekrar konuştum dün “Ben korkuyorum baba ceza alsın” dedi. Ben eski eşimle diyaloğa girmiyordum. Tehdit edildiklerini büyük kızımdan öğrendim.

ANNE KENDİ PARASINI TAHSİL ETTİ BANA DA VERİN DEDİ
Mahkemede savunma yapan İ. B “Bugüne kadar bunların yanlış ifadelerinden bugüne kadar geldik. Bunlar toplamış getirmiş. Geçen dönemki mahkemeden iki gün sonra iş yerinden abim beni aradı ‘E.A diye biri geldi sizden şikayetçi olacağım’ dedi. Yan taraftaki komşuma da gitmiş oradan da kovmuşlar. Bana para verin, anne kendi parasını tahsil etti bana da para vermeniz lazım. Beni görmezseniz ben de dernekleri toplarım. Kadının beyanı Esas hakim ve savcı benim yanımda.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YÜZÜNDEN 

Ben 40 yıllık esnafım ticaretimle kurumsal biriyim. 3 kızım 2 oğlum var. Ben böyle bir şeyi ne kişiliğime yakıştırırım. Avukat hanım nutuk atarak şov yaptı. Cinsel istismarın önüne geçelim ama ben de istiyorum ki benim gibi nice iş adamlarına komplo kuruldu. İstanbul sözleşmesi yüzünden yüz milyonlar verdiler. Ben alnımın akıyla buradayım. Benim gibi zengin iş adamları iftiralara maruz kalıp adları çıkmasın diye büyük paralar verdiler. Ben para vermeyi kabul etmedim” dedi.Mahkeme heyeti avukatların tutuklu yargılama talebini reddetti. Nitelikli cinsel istismardan yargılanan İ.B’nin tutuksuz yargılanmasına devam edilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mustafa Soydabaş İstifa etti!

Mustafa Soydabaş İstifa etti!