24 Ekim 2020 Cumartesi

İzmitli sendikacı gözaltına alındı!

İzmitli sendikacı gözaltına alındı!

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı ve Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın gözaltına alındı

28 Temmuz 2020 Salı 00:46 Asayiş

Gebze Dilovası’nda kurulu bulunan Özer Elektrik işyerinde DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş tarafından örgütlenen işçilerden 10’u işten atıldı. Diğer işçiler ise zorla dışarıya çıkarıldı. İşçilerin çıkarılması sonrasında fabrikanın kapısında bir açıklama yapmak isteyen Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı ve Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın gözaltına alındı.

ANAYASAYA AYKIRI

Gözaltı işlemi sonrasında Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi şu açıklamayı yaptı: “Çoğunluk tespiti için ilgili Bakanlığa başvuru yaptığımız gün, işten çıkarma yasağına rağmen 10 üyemizin işten çıkartılması Anayasa ve yasaların resmen ayaklar altına alındığının çok açık bir göstergesidir. Gözaltındaki arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalı ve yasalara aykırı olarak işten çıkartılan üyelerimiz işbaşı yaptırılmalıdır.’’ Gözaltına alınan sendikacıların daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bayramda o yollar ücretsiz olacak!

Bayramda o yollar ücretsiz olacak!