21 Ekim 2018 Pazar

  • 5,644 TL
  • 6,498 TL
  • 222,20 TL
  • 96.455

Kadın kılığına girip hırsızlık yapan şahıslar tutuklandı

Kadın kılığına girip hırsızlık yapan şahıslar tutuklandı

Gebze ve Körfez'de kadın kılığına girip tır parklarında sürücülere ilişkiye girme bahanesiyle yaklaşarak hırsızlık yapan L.Ş. ve B.C. tutuklanarak cezaevine gönderildi

11 Ocak 2018 Perşembe 21:27 Asayiş

Edinilen bilgilere göre olay 28 Aralık Gebze Nakliyeciler Sitesi’nde bulunan bir tır otoparkında meydana geldi. Şahıslardan L.Ş. (30) kadın kılığına girerek ilişkiye girme bahanesi ile otoparkta bulunan sürücülerin yanına gitti. Bu esnada diğer şahıs B.C. (24) ise otomobilde diğer şahsı bekledi. İlişkiye girme bahanesiyle sürücülerin yanına giden giden L.Ş. bir tırdan 2 bin 500 TL çalıp, kendisini bekleyen otomobille olay yerinden uzaklaştı. Şahıslar aynı yöntem ile Körfez'de bulunan bir dinlenme tesisindeki tırdan da bin TL çalarak kayıplara karıştı.

MACERA OLSUN DİYE HIRSIZLIK YAPMIŞLAR

Kocaeli Asayiş Şube Müdürülüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri gelen ihbarlar üzerine harekete geçti. Yapılan teknik ve fiziki takibin sonucunda şahısların İstanbul’un Pendik ilçesinde ikamet ettikleri öğrenildi. Düzenlenen operasyon sonucu şahıslar Pendik’te kıskıvrak yakalandı. Öte yandan L.Ş.’nin hırsızlık ve çeşitli suçlardan 6 adet kaydı, B.C.’nin ise çeşitli suçlardan 15 adet kaydının bulunduğu öğrenildi. Ayrıca şahıslar ifadelerinde maddi durumlarının iyi olduğu, bu işi sadece macera olsun diye yaptıklarını belirtti. Emniyet'teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen L.Ş. ve B.C. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Uyuşturucu tacirlerinden kuryeye talimat: Kocaeli'ye girme!

Uyuşturucu tacirlerinden kuryeye talimat: Kocaeli'ye girme!