23 Ocak 2021 Cumartesi

Kamu kurumlarını dolandıran 23 kişi tutuklandı

Kamu kurumlarını dolandıran 23 kişi tutuklandı

Kocaeli merkezli 13 ilde düzenlenen operasyonla kamu kurumlarına eksik ya da kalitesi düşük karışımlı kalorifer yakıtı veren 40 kişi gözaltına alındı. 70 ton yakıt ele geçirilirken, 23 kişi tutuklandı

28 Kasım 2020 Cumartesi 14:51 Asayiş

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Türkiye genelinde 25 kamu kurumunun kalorifer yakıtı ve taşıma ihalesini alan şirketi ve çalışanlarını takibe aldı. Yapılan çalışma sonucu şirketin, kurumlara eksik ya da kalitesi düşük karışımlı yakıt teslim ettiği belirlendi. Salı günü 13 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonla 40 kişi gözaltına alındı. Şirketin, İstanbul’da bulunan depolarında yapılan aramalarda 70 ton yakıt ele geçirildi.

15 KİŞİ SERBEST

İhaleyi alan şirketin gizli bölmeleri olan tankerlerle yakıtı üretici firmadan aldıktan sonra İstanbul’da bulunan şirketin depolarında değiştirdiği ve daha az kalitede olan yakıtı kurumlara verdiği belirlenirken, gözaltına alınan 40 kişi, ‘Kamu zararına nitelikli dolandırıcılık, edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet ve özel belgede sahtecilik’ suçlarıyla Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. 2 kişi savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 23’ü tutuklandı, 15 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Adem Koç, seçilmiş başkan oldu

Adem Koç, seçilmiş başkan oldu