24 Nisan 2019 Çarşamba

Özel kreşte çocuklara uygulanan şiddet kamerada!

Özel kreşte çocuklara uygulanan şiddet kamerada!

Körfez’de özel bir kreşte eğitimcilerin çocuklara yönelik şiddet görüntüleri aileleri ayağa kaldırdı. Şoke eden görüntüler bir annenin çocuğunun vücudundaki darp izlerini fark etmesiyle ortaya çıktı

24 Ekim 2018 Çarşamba 13:10 Asayiş

Körfez'de özel bir kreşte eğitim gören küçük çocuklar iki öğretmenin şiddetine maruz kaldı. Koridorda yürürken 3-4 yaşlarındaki çocuklara tokat atan, boğazını sıkan eğitmenler uzun süre şiddete devam etti. Bir süre sonra küçük çocuklar kreşe gitmek istemediklerini ailelerine söyledi. Tuğba ve Özcan Nalbant çifti bir gün kreşten bir telefon aldı. “Öğrencinizin boynunda kızarıklık var. ‘annem yaptı’ diyor. Okula gelir misiniz” diyen kreş yetkililerinin yanına giden aile daha sonra çocuklarını alarak kreşten ayrıldı.

 

“DÖVDÜ, SARILDI, BARIŞTIK”

Küçük çocuk yaşadıklarını yolda anlattı. “Öğretmenim beni dövdü ama sonra sarıldı, barıştık” dedi. Canının çok acıdığını söyleyen çocuğun ifadeleri sonrasında Nalbant çifti okula giderek görüntüleri izlemek istedi. Okul yönetimi uzun süre görüntüleri gizlemek istedi. Bunun üzerine aile Körfez İlçe Karakolu’na giderek kreş yetkilileri ve öğretmenler hakkında şikayetçi oldu. Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı öğretmenler hakkında soruşturma başlattı. Kreş hakkında da ön inceleme yapılması talep edildi. Ancak Körfez Kaymakamlığı inceleme talebini reddetti.

ÖĞRETMENİM KIZAR MI?

Bunun üzerine savcılık bir üst makama başvurarak kreş hakkında inceleme yapılmasını istedi ancak bu da reddedildi. Kreş hakkında inceleme yapılmazken öğretmenler A.E.Ö. ve D.A. hakkında dava açıldı. İşkenceci öğretmenler okuldan atıldı. A.E.Ö.’nün yine Körfez ilçesinde hizmet veren devlet anaokulunda sözleşmeli olarak anaokulu öğretmenliği yaptığı öğrenildi. Tuğba Nalbant, “Benim çocuğum anaokuluna başladığı zaman öğretmen bize kızar mı diyordu. Bugün yaşadıklarına inanamıyoruz. Çocuğun boğazını sıkmışlar, kafasını duvara vurmuşlar” dedi.

AYLARDIR SÜRÜYOR

Yaşadıkları acı olayı anlatan Nalbant şu ifadeleri kullandı; “Çocuklarımıza yapılan bu işkence bir günlük olay değil. Daha önce de farklı öğrenciler işkence görmüş. Kreşe gidip olayı anlatmışlar. Ancak ilgilenen olmamış. O gün bu sorunlarla ilgilenilseydi bu caniler bu kadar cesaretlenemeyecekti. 3-4 yaşında savunmasız çocukları darp ediyorlar. Üstelik bir gün darp sırasında kreş müdürünün annesi de yaşananları görüyor ancak müdahale etmiyor, kafasını çeviriyor. Bu insanlığa sığar mı? Çocuklarımızın psikolojisi bozuldu. Sevmek için yaklaşıyoruz, korkuyorlar. Bunun vebalini kim ödeyecek?” Öğretmenlerin yargılamasına 13 Kasım Salı günü Körfez Adliyesi’nde devam edilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Üvey baba cinayetinde korkunç detay!

Üvey baba cinayetinde korkunç detay!