22 Mayıs 2019 Çarşamba

Parasını alamayan işçiler vince çıktı!

Parasını alamayan işçiler vince çıktı!

Başiskele'de İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni bina inşaatında çalışan işçiler, paralarını almadıkları gerekçesi ile vince çıkarak intihar girişiminde bulundu

11 Ekim 2018 Perşembe 19:29 Asayiş

Başiskele’de yapılmakta olan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü yeni binasının inşaatında, oldukça hareketli dakikalar yaşandı. İddialara göre inşaatta bazı işleri yapan taşeron firmaya bağlı 15 işçi, 29 Eylül günü işveren tarafından işten çıkartıldı. 10 günden bu yana alacaklarını alamayan işçilerden İsa Esenli ve Hasan Çelik, inşaat alanındaki bir vince çıkarak intihar girişiminde bulundu.

ARKADAŞLARI DA ÇIKTI

Vincin üstündeki işçileri görenler durumu hemen 112 Acil ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen ekipler gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra vinçte bulunan işçilerle görüşmeye başladı. Bu esnada alanda bulunan işçilerin arkadaşları Hikmet Fırıncu, İbrahim Zengin, Tahsin Eryiğit, Recai Okuş’da işten çıkartılmaları ve alacaklarını alamadıkları için arkadaşlarının yanına vince çıktı. İşçiler yaklaşık yarım saat süren ikna çalışmaları sonrası ikna edilerek aşağı indirildi. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ersoy Kandemir

11 Ekim 2018 Perşembe 21:55

İl valisi ve SGK yetkilileri bu insanlara yardım etmediğiniz için mi çatılardalar hergün,vali bey sen hiç utanmıyormusun hergün Kocaeli işinde ayrı ayrı sıkıntılarla yerel ve ulusal medyada ilin adının çıkmasından,sende YÖNETİM ZAAFİYETİ Mİ var!Söyle cevabını da boyunun ölçüsünü görelim derler adama ama sen üstüne alınma sana demeyeceğim öyle bir söz asla!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

36 yıllık lojistik firması konkordato ilan etti

36 yıllık lojistik firması konkordato ilan etti