21 Ocak 2019 Pazartesi

Safiport Derince Limanı’nda bir iş cinayeti daha!

Safiport Derince Limanı’nda bir iş cinayeti daha!

Safiport Derince Limanı'nda iş cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. 10 Ocak’ta Sabri Aygan isimli bir işçinin hayatını kaybettiği limanda bugün bir iş cinayeti daha gerçekleşti

31 Ocak 2018 Çarşamba 15:41 Asayiş

Geçtiğimiz yıllarda Liman İş Sendikası’nın direnmesine karşın özelleştirilen Derince Limanı’nda iş cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Özelleştirildikten sonra ismi de Safiport Derince Limanı olarak değiştirilen limanda 10 Ocak’ta bir iş kazası meydana gelmiş ve Derinceli Sabri Aygan (47) isimli işçi hayatını kaybetmişti. Limandan bugün yine acı haber geldi.

PİSTON PATLADI

Derince Limanında yaklaşık 5 senedir gemi personeli olarak çalışan Emrullah Balçık (49) gemiden yük indirildiği esnada pistonun patlaması sonucu dengesini kaybederek açık olan ambara, oradan da denize düştü. Arkadaşlarının yardımıyla sudan çıkartılan Balçık için olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde Balçık’ın yaşamını yitirdiği tespit edildi.

BARTIN’A GÖNDERİLDİ

Olay yerinde yapılan inceleme işlemlerinin ardından Balçık’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmit Asri Mezarlık Morguna kaldırıldı. Darıca Osman Gazi Mahallesinde ikamet eden ve yaklaşık 5 senedir Derince Limanında gemi personeli olarak çalışan Emrullah Balçık’ın cenazesi tamamlanan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Evli ve 2 çocuk babası olan Emrullah Balçık’ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Bartın’a gönderildi.

CİDDİ TEPKİ OLMUŞTU

Bilindiği üzere yaklaşık 2.5 yıl önce Derince Limanı’nın özeleştirilmesi gündeme gelince hem Liman- İş Sendikası Derince Şubesi hem de birçok vatandaş limanın özelleşmesine karşı çıkmıştı. Liman özelleştirildikten sonra ise denize 5 milyon metreküp dolgu yapılacak olması da ciddi bir tepki konusu olmuştu. Liman özelleştirildikten sonra ise Liman- İş Sendikası üyesi işçiler başkan işletmelere kaydırılınca sendika da yetkisini kaybetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet: Afrin’de yaralanan askerlerimiz şartsız gazi ilan edilmeli

Hürriyet: Afrin’de yaralanan askerlerimiz şartsız gazi ilan edilmeli