06 Haziran 2020 Cumartesi

Üniversiteli genç kız bu sefer intihara kalkıştı

Üniversiteli genç kız bu sefer intihara kalkıştı

Geçtiğimiz günlerde Karamürsel’de yaşayan ailesinin yanına gelmek üzere İzmir'den yola çıkan ancak bir daha kendisinden haber alınamayan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Tuğba Nur U. Alanya'da bulunmuştu. Üniversiteli genç kız bu sefer Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde denize girerek intihar girişiminde bulundu

24 Ocak 2017 Salı 20:19 Asayiş

Geçen yıl Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nü kazanan Karamürselli Tuğba Nur U., üniversite eğitimi için İzmir Karşıyaka'da yaşayan halasının evine yerleşti. Genç kız, yarı yıl tatili için geçen cuma günü Karamürsel'e ailesinin yanına dönmek için otobüs bileti aldı. İddialara göre halası ve eniştesinin şehirlerarası otobüs terminaline bıraktığı Tuğba Nur U. Kocaeli'ye gitmeyince yakınları kendisini aramaya başladı. İzmir ve Kocaeli'deki yakınları, otobüs firmasının yetkilileriyle görüştüklerinde, Tuğba'nın otobüse hiç binmediğini öğrendi.

'BENİ ARAMAYIN' NOTU

Tuğba Nur U.'nun İzmir'de kaldığı evdeki odasında 'Beni aramayın, ben artık Tuğba değilim' yazılı olduğu öğrenilen bir not bulundu. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen üniversite öğrencisi genç kızın odasında bulunan alışveriş fişinden yola çıkılarak çadır, bot ve peruk gibi eşyalar aldığı anlaşıldı. Geçen cuma gününden beri adeta sırra kadem basan Tuğba Nur U.'nun bulunması için yakınları, polis ve jandarma ekiplerine başvurdu. Ailesi ve yakınları, üniversiteli genç kızın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak görenlerden yardım istedi. 19 yaşındaki genç kız, Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunup, yakınlarına teslim edildi. Genç kızın ağabeyi sosyal medya hesabından, "Kardeşim Alanya tarafında bulunmuştur. Sağdır. İlginiz için teşekkür ederim" yazdı.

İNTİHARA KALKIŞTI

Ailesine teslim edilen Tuğba Nur U., bu defa Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde ortaya çıktı. Evden kaçarak Gelibolu'ya gittiği öğrenilen genç kız, denize girerek intihar girişiminde bulundu. Genç kız, kendisini fark eden vatandaşlar ve olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından sudan çıkarıldı. Ambulansla Gelibolu Devlet Hastanesi'ne götürülen Tuğba Nur U., buradaki tedavisinin ardından İzmir'den gelen bir yakınına teslim edildi. Daha önce de benzer şekilde intihar girişiminde bulunduğu öğrenilen ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen genç kız, yakını ve polis eşliğinde tedavisine devam edilmek üzere Çanakkale Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisi'ne götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tanülkü'den mahkumlara tiyatro oyunu

Tanülkü'den mahkumlara tiyatro oyunu