24 Nisan 2019 Çarşamba

Zabıtadan dilenci ve seyyar satıcı operasyonu

Zabıtadan dilenci ve seyyar satıcı operasyonu

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilenci ve  seyyar satıcılara göz açtırmıyor.

06 Kasım 2018 Salı 10:16 Asayiş

Zabıta ekipleri cadde ve sokaklarda yasak olmasına rağmen seyyar satıcılık yapan 22 şahsa müdahale etti. Seyyar satıcılara yönelik denetimlerin tavizsiz şekilde devam edeceğini söyleyen zabıta yetkilileri, “Özellikle bazı bölgeleri kendine mesken edinen seyyar satıcılar gürültülü şekilde satış yaparak vatandaşımızı rahatsız ediyor. Ayrıca kuru yemiş türü ürünleri  seyyar olarak satan bazı şahısların bölgeyi kirlettiklerini de tespit ettik. Bu şahıslarla ilgili denetimlerimizi titizlikle devam edeceğiz” dediler.

PARA VERMEYİN

Cami önleri, otobüs durakları, yürüyüş yolu, trafik ışıkları ve semt pazarları başta olmak üzere insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde denetimler gerçekleştiren zabıta ekipleri, duygu sömürüsü yaparak dilenen şahıslarla ilgili işlem yapıyorlar. Kendilerine acındırarak dilenciliği meslek haline getiren 21 kişi hakkında yasal işlem yaptıklarını söyleyen zabıta yetkilileri, “Dilencilerle mücadelede en etkili yöntem, bu kişilere para verilmemesidir” şeklinde konuştular.

PAZARDA DENETİM

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların güvenilir, ferah ve gönül rahatlığı içinde alışverişlerini yapabilmeleri için semt pazarlarındaki denetim ve kontrollerine devam ediyor. Yapılan denetimlerde pazarın ve tezgâhların düzeni, sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığı denetlenerek, fiyat etiketleri ile ilgili kontroller gerçekleştiriliyor. Kapalı ve semt pazarlarında yapılan denetimler sonucunda etiketlerle ilgili eksiklik görülen 80 esnafa uyarıda bulunuldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yağız'da sıra gecesi böyle olur!

Yağız'da sıra gecesi böyle olur!