28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200

Büyükşehir, tablet ihalesini o firmaya verdi

Büyükşehir, tablet ihalesini o firmaya verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 6. sınıf öğrencilerini bilgisayarlarıyla kavuşturmak için düzenlediği tablet bilgisayar ihalesini en düşük teklifi veren Vestel Elektronik firmasına verdi

27 Ocak 2017 Cuma 11:53 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 6. sınıf öğrencilerini bilgisayarlarıyla kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Öğrencilerin eğitimine büyük katkı sağlayan tablet bilgisayarların alımı için Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından ihale yapılmıştı. Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda gerçekleştirilen oturumda 3 firma teklif vermişti. En düşük teklifi 25 milyon 463 bin TL ile Vestel Elektronik verirken, en yüksek teklif 29 milyon 884 bin TL ile Casper Bilgisayar’dan gelmişti. Büyükşehir Belediyesi, ihalede en düşük teklifi veren Vestel Elektronik firması ile sözleşme imzaladı. İhale şartnamesine göre, Vestel firması, tablet bilgisayarları 25 Mayıs’ta teslim edecek. Büyükşehir Belediyesi de ders yılı bitmeden önce 6. sınıf öğrencilerine hediyelerini verecek.

F KLAVYE OLACAK

Bu yıl 6. sınıf öğrencilerine 29 bin 472 adet tablet bilgisayar dağıtılacak. 2009 yılında başlatılan proje ile bugüne kadar 189 bin 761 adet bilgisayar öğrencilerle buluştu. Yeni alınacak bilgisayarlar öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacak. Tabletlerin klavyesi F klavye düzeninde olacak. Bilgisayarın çalınmasını ve üçüncü şahıslara verilmesini engellemek amacıyla teklif edilen üründe uzaktan kilitlenme özelliği olacak. Bu özellik bilgisayar formatlansa bile sistemden kaldırılamayacak. Tabletlerde kelime işlem, hesap tablosu ve sunum uygulamalarını içeren tablet işletim sistemi için özelleştirilmiş ofis uygulaması yüklü halde olacak.

YABANCI DİL SÖZLÜK PROGRAMI

Tabletler sözlük programı kurulu halde teslim edilecek. Lisanslı ürün verilecekse lisansları girilmiş halde olacak. Sözlük programı içeriğinde “İngilizce-Türkçe” ve "Türkçe-İngilizce" özelliği yer alacak. Ürüne Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onay verdiği Türkçe Sözlük programı bulunacak. Tabletlerde sıkıştırma programı, müzik ve video oynatıcı program, pdf gösterici gibi ücretsiz kullanılabilecek programlar yüklü olmalıdır. Tabletlerde e-kitap desteği ile ebeveyn kontrol yazılımı bulunacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Bakan Müezzinoğlu, o maaş ücretlerini açıkladı

Bakan Müezzinoğlu, o maaş ücretlerini açıkladı