22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,688 TL
  • 5,459 TL
  • 191,23 TL
  • 96.132

En Popüler Dünya Dili: İngilizce konusarakogren.com

En Popüler Dünya Dili: İngilizce konusarakogren.com

Dünya üzerinde yaklaşık 6000 dil konuşuluyor. Her milletin hatta her bölgenin ayrı bir dili olabiliyor. Bunlar arasında en çok konuşulan diller arasında yer alan İngilizce, küresel özelliği ile de genel anlamda dünya çapında bir iletişim için tercih edilmektedir

14 Şubat 2017 Salı 00:13 Güncel

Kültür, sanat, bilim, teknoloji, siyasetten ticarete kadar her alanda İngilizce ortak bir dil olarak kullanılıyor. Bu nedenle kişisel gelişiminiz içerisinde İngilizce eğitimine çok daha fazla yer vermeniz gereklidir. Dil eğitiminde ise ana tema, pratik üzerine kurulu çalışmaların daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşacağıdır. Bunun için ingilizce konuşma diyalogları kullanarak pratik alanında önemli mesafeler kat edebilirsiniz. Özellikle karşınızda sizin gibi yeni öğrenen bir arkadaşınız ile yapacağınız çalışmalar daha verimli olacaktır. Örnek cümleler çalışarak konuşma kalıplarını öğrenebilirsiniz. Bu daha akıcı bir şekilde konuşmanızı sağlayacaktır. Daha hızlı kelime seçebilir ve pratik alanında hızlı kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu çalışmalar bir nevi ön hazırlıklar yapmanızı sağlayacak ve konuşma anında ön izleme şeklinde hafızanızda canlanacaktır. Gramer kurallarını öğrenmenin de en etkili yolu sürekli pratikler yaparak kendinizi geliştirmek olacaktır.

Konuşma alanında pratik yapmak akıcı bir konuşma kabiliyeti sağlar. Yazma alanında ise pratik çok daha önemlidir. Bu alanda da belirli kalıplar vardır. Ancak yazmak, kelimenin hem yazılışını hem de okunuşunu daha pratik bir şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Özellikle mektup yazarken ya da ticari anlamda ingilizce yazışma çalışmalarında iş İngilizce bilgilerine ihtiyacınız olabilir. Normalde bireysel olarak yazacağınız mektuplarda Dear- sevgili- şeklinde bir ifade ile başlayabilir. Sonrasında hitap edeceğiniz kişinin ismi geçebilir. Ancak resmi bir mektup ise elinizde yine Dear ile başlayabilirsiniz, isimlerin önüne sayın anlamına gelen ekler konulmalıdır. Genel olarak We öznesi ile cümleler başlar. Etkin şekilde yazışmalar için kelime seçimlerinize dikkat etmeli ve her zaman yapıcı bir dil kullanarak işlerinizin zarar etmesinin önüne geçmelisiniz. Karşınızdakileri ifade anlamında You kullanılmalıdır. Özellikle kısaltmalardan kaçınmak ve doğru bir dil kullanmak yapacağınız yazışmaları istediğiniz özelliklerde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Bazı konuşma kalıplarını başarılı bir şekilde öğrenebilmek için daha fazla pratik yapmaya ihtiyaç vardır. Bu alanda özellikle görsel ve işitsel medya kullanımlarına öncelik vermek, sürekli kulağınızda bir aşinalık oluşturacak ve bu kullanımlar hafızalarınızda çok daha başarılı bir şekilde yerleşecektir. Şarkı dinlemek hem keyifli, hem de eğlenceli bir çalışma olacaktır. Kendi beğenilerinize özel şarkılar dinleyerek te, kelime hazinenizi geliştirebilir ve kelimelerin telaffuz anlamında kullanımlarını daha pratik bir şekilde hafızalarınızı yerleştirebilirsiniz. Bu alanda konusarakogren.com/blog/ingilizce-pop-sarkilar/ adresi içerisinde en popüler sanatçıların seslendirdiği pop şarkılar bulabilirsiniz. Konuşarak öğren sistemi genel olarak sağladığı yüksek faydanın yanında blog sayfası içerisinde sunduğu bu eğlenceli bilgilerle de eğitiminize her alanda katkılar sağlamaktadır. Pratik temelli bir dil eğitimi her zaman için verimli sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Saat kategorisinde geniş ürün yelpazesi modasaat.com

Saat kategorisinde geniş ürün yelpazesi modasaat.com