22 Ocak 2019 Salı

GTÜ, Rektör Görgün’ü uğurladı

 GTÜ, Rektör Görgün’ü uğurladı

Türkiye’nin savunma sanayisinin önemli kuruluşu ASELSAN’ın Genel Müdürlük görevine atanan Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'ü GTÜ idari, akademik personeli ve öğrencileri uğurladı

27 Nisan 2018 Cuma 12:31 Eğitim

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ASELSAN Genel Müdürlük görevine atanmasının ardından GTÜ’deki rektörlük görevinden 27 Nisan Cuma itibari ile ayrıldı. Görev süresi boyunca üniversitenin akademik, sosyal ve kültürel çalışmalarının artışına, ulusal ve uluslararası alandaki algısına önemli katkılar yapan Görgün, Gebze Bölgesi’nin tanınırlığı ve kalkınmasına da destek verdi. GTÜ kampüs alanının çalışanlar ve öğrenciler için imkânlarını artırdı. Görgün’ün görev süreci boyunca üniversite, ulusal ve uluslararası birçok üniversite sıralamasında başarı grafiğini sürekli yükselterek ilk sıralarda yer aldı.  Üniversite sanayi işbirliğinde öncü ve örnek bir tutum sergileyen Görgün, bilginin ekonomiye dönüşmesinde akademi ve reel sektörün bir arada çözüm üretmesi için ortam sağladı. Görgün, Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın faaliyete geçirilmesi ile öğrencilerin burs sorunlarının giderilmesi, akademik çalışmalara kaynaklık edecek bütçelerin oluşturulması için devrim niteliğinde ivmeler kazandırdı. Üniversite için “dış paydaş yok” deyip sanayicileri, sivil toplum temsilcilerini, bölgedeki tüm kurum ve kuruluşları üniversitenin bir parçası yapan Görgün yönetim sürecinde kitle iletişim araçları ile kamuoyuna ulaşarak şeffaf bir yönetim anlayışı sergiledi.

GURUR VE HÜZÜN AYNI ANDA YAŞANDI

Görgün’ü uğurlamak için kampüste birçok tören yapıldı. Gebze Teknik Üniversitesi idari, akademik personeli ve öğrencileri, törenlerde Görgün’ün ASELSAN görevi dolayısı ile gurur, kendisinden ayrılacak olmanın verdiği hüznü aynı anda yaşandı. GTÜ için bir şans olarak nitelendirdikleri Rektör Görgün’ün yeni görevinde ülke için bir şans olacağı genel yargısı ile yapılan konuşmalarda tüm katılımcılar, Görgün’ün hayatlarına dokunan anılarını yad ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli polisi o operasyona klip yaptı

Kocaeli polisi o operasyona klip yaptı