23 Ocak 2021 Cumartesi

Bahçeşehir Koleji Cumhuriyet Bayramını kutladı

Bahçeşehir Koleji Cumhuriyet Bayramını kutladı

Kocaeli Bahçeşehir Koleji, Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. yaşını Cumhuriyetimizin doğum gününü bu yıl da coşkulu bir şekilde tüm öğrenci, veli ve öğretmenleriyle kutladı. Online olarak ekranlardan evlere ve yüreklere ulaşan bayram sevinci sanal şölene dönüştü.

29 Ekim 2020 Perşembe 14:40 Eğitim

Öğrencilerin heyecanı ve velilerin desteği ile gerçekleştirilen online tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kocaeli Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü  Mahmut Kalcı ve Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Özlem Dağ ve ardından da İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel’in günün anlam ve önemini belirten videoları ile başladı.

TEK ÇARE CUMHURİYET

Kocaeli Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Kalcı konuşmasında, "Türk milletinin kendi hür iradesini, çok kültürlü yaşama becerisini, 29 Ekim 1923’te cumhuriyetle taçlandırmasının üzerinden 97 yıl geçmiş bulunmaktadır. Cumhuriyet, ulus egemenliğini en iyi simgeleyen dolayısıyla Türk ulusuna en layık ve onun yüce ruhuna en uygun yönetim biçimidir. Büyük Önder, Türk milletinin kimliğine ve karakterine en çok yakışan rejimi kurarak milletimize en büyük armağanı vermiştir. Çünkü Atatürk, millet olma bilinci ile çağdaş ve medeni toplumlar düzeyine çıkabilme yolunda tek çarenin “Cumhuriyet” olduğunu yıllar öncesinden görmüştür.

ATATÜRK’E BORÇLUYUZ

Bugün ay yıldızlı bayrağımızın altında derin derin nefes alabiliyorsak, gururla yaşıyorsak ve kendimizi güvende hissediyorsak, bunu başta yok olmaya mahkûm bir ulusu, adeta “yoktan var ederek” tekrar yaşama döndüren Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Aydınlık geleceğimizi sizlere emanet etmenin huzuru içinde Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyor. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyeti kurmak için büyük fedakarlıkta bulunan gazi ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Cumhuriyetin aydınlattığı yolda emin adımlarla ilerlemek, coşkuyla kutlayacağımız daha nice yıllar görmek dileğiyle, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" dedi.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖNCÜ OLDU

Öğrencilerin ve öğretmenlerin özveriyle hazırladıkları 1. sınıf öğrencilerinin Türk Bayrağı görseli, 5. sınıf öğrencilerinin Minecraft performansı, öğrencilerin ‘’Cumhuriyet Demek’’ adlı performansları, "Cumhuriyet Hürriyet Demek’’ adlı marşın seslendirilmesi, Lise öğrencilerinin dans gösterisi ve program sonunda yapılan görkemli gösterisi adeta göz doldurdu. Yeniliklerin öncüsü olan Bahçeşehir Koleji törenlerin sadece okullarda değil evlerde de aynı coşkuyla yaşanıp yaşatabileceğinin de öncüsü oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Ekmeğe zam yapmamak için direniyoruz'

'Ekmeğe zam yapmamak için direniyoruz'