22 Ocak 2019 Salı

Bilgi Köprüsü, 23 Nisan’ı dolu dolu kutladı

Bilgi Köprüsü, 23 Nisan’ı dolu dolu kutladı

Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir hafta boyunca dolu dolu kutladı. Geziler yapıldı, bando eşliğinde kortej düzenlendi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan kutlamalarda çocukların coşkusu görülmeye değerdi

27 Nisan 2018 Cuma 13:07 Eğitim

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta bulunan Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu, bir hafta boyunca 23 Nisan’ı kutladı. Sınıflarda düzenlenen aktivitelerin dışında özel geziler ve sokak gösterileri de yapıldı. Özellikle İstanbul’da KidzMondo çocuk eğlence parkına düzenlenen gezi unutulmazdı. Gerçek hayatın çocuklar için küçültülmüş hali olan parkta ögretmenler Bihter Deniz, Yaprak Andaç ve İngilizce Ögretmenleri Aysel Uysal ile Banu Ertosun gözetiminde gerçekleşen gezide çocuklar yetişkinlerin mesleklerini bire bir yaşadı. İtfaiyeci, sağlık görevlisi, polis memuru ve vinç operatörü gibi görevleri çocuklar için küçültülmüş özel parkurlarda uygulayarak yaratıcılıklarını, motor becerilerini ve bilişsel düşünme yeteneklerini geliştirip; iletişim kurma, grup çalışması ve işbirliği yapma gibi yönlerini eğlenerek öğrendi.

23 NİSAN KORTEJİ

Öte yandan 23 Nisan’la ilgili son kutlama önceki gün gerçekleşti. Kids Anaokulu öğrencileri Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy, Anaokulu Müdürü Fikret Bilgin Kaya ve Kurucu Temsilcisi Fatih Korkmaz’ın da katıldığı 23 Nisan Korteji düzenledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın birbirinden güzel marşlar ve şarkılarla renklendirdiği kortej yürüyüşü Kids Anaokulu’ndan başlayıp, 500 m mesafede Karanfil Sokak’ta bulunan Bilgi Köprüsü Kreşi’ne kadar devam etti. Türk bayrağı, renkli kağıtlardan yapılmış ponponlar ve “Yaşasın 23 Nisan” yazılı pankartlar taşıyan rengarenk kıyafetli çocuklara çevreki vatandaşların sevgi gösteresi de görülmeye değerdi. 23 Nisan kutlamaları, Bilgi Köprüsü Kreşi’nde bütün öğretmen ve öğrencilerin geniş katılımıyla gerçekleşen mini partiyle son buldu. Burada dev Türk Bayrağı da açıldı.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sabancı MTAL’de kök hücre kampanyası geleneksel hale geldi

Sabancı MTAL’de kök hücre kampanyası geleneksel hale geldi