24 Haziran 2019 Pazartesi

Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu'nda, Sevgi Damlacıkları gazete hazırladı

Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu'nda, Sevgi Damlacıkları gazete hazırladı

Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda, minikler gazetecilik hakkında bilgi sahibi olup merak giderdi, hep birlikte sınıf gazetesi hazırlandı

03 Nisan 2019 Çarşamba 11:02 Eğitim

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta çift yabancı dil eğitimi veren Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda veli katılımlı meslek tanıtımları sürüyor. Bir yeni etkinlik Sevgi Damlacıkları Sınıfı için düzenlendi. Minikler bu kez gazetecilik hakkında bilgi sahibi olup merak giderdi.

SINIF GAZETESİ

Sınıf öğrencilerinden Toprak Togay’ın annesi Semra Togay gazetecilik mesleğini anlatmak için etkinliğe davet edilirken, hep birlikte sınıf gazetesi de hazırlandı. Sevgi Damlacıkları Gazetesi için önce pozlar verildi. Sonrasında minik eller kendileri hakkında çıkan etkinlik haberlerinin kupürlerini kesip, hazırladıkları gazetelere yapıştırdı. Eğitici çalışmayla etkili bir öğrenme hedeflenirken çocukların okul öncesi dönemlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlayan, daha yaratıcı, özgün ve kalıpların dışında bireyler olabilmelerini amaçlayan bu ve benzeri etkinliklerin süreceği belirtildi.  Sınıf öğretmenleri Elif Muratoğlu ve Irmak Balcı tarafından, gazetecilik tanıtımı konusunda bilgilerini paylaşıp sınıf gazetesi hazırlığında yardımcı olan Semra Togay’a teşekkür edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SEDAŞ taşınıyor

SEDAŞ taşınıyor