24 Haziran 2019 Pazartesi

Bilgi Köprüsü Montessori’de Çanakkale Zaferi

Bilgi Köprüsü Montessori’de Çanakkale Zaferi

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta faaliyet gösteren, ilimizin ilk Montessori eğitimi veren anaokulu Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü iki ayrı etkinlikle kutlandı

19 Mart 2019 Salı 09:47 Eğitim

Öğrenciler ilk olarak Yahya Kaptan Demokrasi Bulvarı üzerindeki Kınalı Asker Parkı’na gitti. Burada kahramanlık izlerini taşıyan, kara ve deniz savaşlarını yansıtan rölyefleri inceledi. Çanakkale Savaşlarının kaderini belirleyen Seyit Onbaşı'nın kullandığı ve özel olarak yaptırılan top oldukça ilgilerini çekti. Anaokulu minik öğrencileri Kınalı Asker Parkı’nda gazilerle tanışıp bol bol fotoğraf çektirdi.

DUYGUSAL ANLAR

Montessori miniklerinin Çanakkale Zaferi kutlamaları okulda, tiyatro gösterileriyle devam etti. Cephede savaşı ve sonrasında kazanılan zaferi yansıtan gösteriler duygusal anlar yaşattı. Her bir öğrenci görevini başarıyla yerine getirirken onlar alkışı, onları bugüne hazırlayan öğretmenleri de övgü yağmuruna tutuldu. Kostümleriyle, dekoruyla, kahramanlık türküleriyle oyun çok beğenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet eşiyle harmandalı oynadı

Hürriyet eşiyle harmandalı oynadı