23 Ocak 2021 Cumartesi

Bilgi Köprüsü Montessori'den anlamlı proje

Bilgi Köprüsü Montessori'den anlamlı proje

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta faaliyet gösteren, ilimizde ilk Montessori eğitimini başlatan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu bir anlamlı projeye daha imza attı

03 Kasım 2020 Salı 11:13 Eğitim

Montessori Anaokulu tarafından sosyal sorumluluk kapsamında “Orman Gelecektir, Sen de geleceğine bir ağaç dik” adı altında bir kampanya başlatıldı. Bu anlamda Hatay için 150 adet fidan bağışlandı. Bu çalışma yapılırken; Gelecek nesillerin sağlıklı, temiz bir çevrede yaşaması, ormanların sürdürülebilirlik ilkesi dikkate alınarak korunması ve iyileştirilmesi amaçlandı.

ORMANIN FAYDASINI ORMANDA ÖĞRENİYORLAR

Ormanın sadece ağaçlar topluluğu değil, aynı zamanda içinde binlerce tür canlı ve cansız varlığı barındıran ekosistem olarak, yaşamımızda son derece önemli bir yere sahip olduğu gerçeği çeşitli araçlarla kavratılmaya çalışılırken bu amaç doğrultusunda öğrencilerin ormanları ormanda öğrenmesi sağlandı. İnsanlar için kültürel, ekolojik, ekonomik ve sosyal değeri bulunan ormanların önemini başta çocukların, ardından da onlar aracılığıyla toplumun anlaması temel hedef olarak belirlendi.

DAHA YEŞİL BİR HATAY İÇİN

Çevre bilincinin küçük yaşlarda kazanılmasından yola çıkılarak, çocukların doğayı ve canlıları keşfetmesi ve sürdürebilir bir çevre için nelere ihtiyaç duyulduğu doğa eğitimleriyle sürdürülmekte. Çocuklara bu anlamda deneyimleme fırsatı tanınmakta. Bu bilinçle çıkılan yolda şimdi sıra Hatay’da.  Ve Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu personeli, öğrencisi ve velisiyle  el-ele verdi. Daha yeşil bir Hatay için OGEM-VAK aracılığıyla fidan bağışladı. Yanan ormanların yerine yeşillendirme adına yapılan bu çalışmalar büyük takdir topladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de hasarlı binalar için ürkütücü açıklama

Kocaeli'de hasarlı binalar için ürkütücü açıklama