06 Haziran 2020 Cumartesi

Bilgi Köprüsü Montessori’den göz kamaştıran sergi

Bilgi Köprüsü Montessori’den göz kamaştıran sergi

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu'nun İzmit Tarihi Gar Binasındaki yıl sonu görsel sanatlar sergisinde 3-6 yaş öğrencilerin hazırladığı 1300 çalışma sergilendi

02 Mayıs 2019 Perşembe 12:16 Eğitim

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta bulunan ve ilimizde ilk Montessori eğitimini başlatan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulunun yılsonu görsel sanatlar sergisi yine muhteşemdi. İzmit Tarihi Gar Binasındaki sergide 3-6 yaş arası öğrencilerin Grafiker Gülsev Avcıl eşliğinde bir yıl boyunca hazırladıkları bin 300 çalışma yer aldı. Ebru, portre, akrilik, alçı, tasarım, kolaj ve taş boyama gibi tekniklerin uygulandığı çalışmaların yanında bazı sanat akımları ve ressamların tanıtıldığı denemelere de yer verildi.

GENİŞ KATILIM

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen sergiye İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürvekili Ercan Yamen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, Kocaeli Anneler Derneği Başkanı Hande Kaya, Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz ile Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy da katıldı. Bir gün açık kalan sergiye veliler de büyük ilgi gösterdi. Zeynep Emiroğlu, protokol üyelerine çocukların çalışmalarından hediye etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tüpraş'ta yine tam gün eylem var

Tüpraş'ta yine tam gün eylem var