12 Ağustos 2020 Çarşamba

Bilgi Köprüsü öğretmenleri drama eğitimi alıyor

Bilgi Köprüsü öğretmenleri drama eğitimi alıyor

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta çift yabancı dil eğitimi veren Bilgi Köprüsü KIDS Anaokulu’nun başarılı öğretmenleri 25 Kasım 2019 tarihinden bu yana zevkli bir uğraş içerisine girdi. Her pazartesi günü iş çıkışında KBT eğitmeni Erhan Demiray rehberliğinde drama eğitimi almaya başladı

26 Şubat 2020 Çarşamba 10:49 Eğitim

Öğretmenlerin sanat adına bu çalışması tüm hızıyla devam ediyor ve kazanımları oldukça fazla. Her biri ayrı ayrı, empati kurmada daha ileri seviyeye geçtiklerinin, klasik öğretmen mantığının çok dışına çıkabildiklerinin, sanatın içerisinde daha estetik, daha hoşgörülü, daha çözüm üretir olduklarının farkında.

GÜZEL BİR AMAÇLARI DA VAR

Çalışmalara katılan eğitimcilerin, bu doğrultuda güzel bir de amaçları var. Onlar kendilerine inanıyor, iddialı konuşuyor. Hazır olduklarında bir de sahne performansı ortaya koymak istiyor. Planlarında ise elde edilen gelirle KOÜ Çocuk Onkolojisi Bölümüne okul öncesi zeka gelişimi setleri almak, katkı sağlamak var.

DEMİRAY: DRAMA BİR EĞİTİM ARACI

Aldıkları tiyatro çalışmalarının eğitimcilere kazanımları konusunda, Erhan Demiray’ın da öngörüleri var. Demiray, bu çalışmaların öğretmen üzerinde olumlu sonuçlarına dikkat çekerek, “Çocuklar hayal güçlerini yazarak, çizerek ya da oynayarak ortaya koymak isterler. Eğer bu duygularını ortaya çıkaramazlarsa duygularını çevresi ile çatışma haline girerek gösterme yolunu da seçebilirler. Öğretmenlerimiz tiyatro eğitimlerinden kazanımlarla, çocukların ses, kas, koordinasyon, hareket duygusunun gelişmesi, ritim duygusunun artması, sahne hakimiyeti, jest ve mimiklerle ifade, beden dilini kullanarak role girebilme ve oynama  yetilerini kazanması açısından önemli bir faktör olup çocukların duygu durumlarını hissedip ortaya koymalarını  sağlayabilir.” diyor. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları'nın, sanatı seven bir eğitim kadrosuna sahip olduğunu hatırlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kuşlar, dükkanın önündeki çantaya yuva yaptı

Kuşlar, dükkanın önündeki çantaya yuva yaptı