03 Temmuz 2020 Cuma

Bilgi Köprüsü, sosyal mesafe provası da yaptı

Bilgi Köprüsü, sosyal mesafe provası da yaptı

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, 16 Mart’tan bu yana devam eden online eğitimlerin yanı sıra cumartesi günü gerçekleşecek LGS sınavının sosyal mesafe ve maske kurallarıyla provasını yaparak öğrencilerin hazırlığına destek oldu

18 Haziran 2020 Perşembe 10:43 Eğitim

Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” olarak tanımlanan COVID-19 küresel düzeyde pek çok boyutta krize neden oldu. Millî Eğitim Bakanlığı'nın aldığı uzaktan eğitimi uzatma kararı ile evde geçirilen süre yaz tatiline kadar sürdü. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, süreç başlar başlamaz online platformlarda sanal sınıflar oluşturarak bu öğretim sürecini evlere taşıdı. Kreş, Anaokulları ve Özel Öğretim Kursları da dahil Kocaeli’de 6 şubesi bulunan Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, LGS şubesiyle 3 bin online soru çözümü gerçekleştirerek cumartesi günü gerçekleşecek sınava öğrencilerini hazırladı.

PROVA DA YAPILDI

Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursları’nda online eğitimden hem öğrenciler hem de veliler memnun. Online dersliklerde haftanın her günü yapılan canlı dersler sayesinde 320 saat online ders, 3 bini aşkın birebir soru çözümü, Türkiye geneli deneme sınavları dahil 48 online deneme sınavı, sınav kaygısı noktasında gerek gurup çalışmaları gerekse bireysel çalışmalar ve aylık online veli toplantıları gerçekleştirildi. Ayrıa hafta içinde bütün öğrenciler kurumda gerekli önlemler alınarak sosyal mesafe ve maske kuralına uygun sınav provası gerçekleştirdi. Öğrenci ve öğretmenlerin sosyal mesafe korunarak bir araya geldikleri yüz yüze motivasyon toplantıları da LGS’ye girecek öğrencilere sınav öncesi güzel bir moral kaynağı oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bilgili Kültür Okulları LGS’ye hazır

Bilgili Kültür Okulları LGS’ye hazır