21 Ocak 2019 Pazartesi

Bilgi Köprüsü’nde 'Gözün arkada kalmasın'

Bilgi Köprüsü’nde 'Gözün arkada kalmasın'

Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu öğrencilerine sokakta ve trafikte dikkat etmesi gereken kurallar, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından anlatıldı. 3-6 yaş sınıfı öğencilerinin birçok kuralı biliyor olması, polis memurlarını da şaşırttı.

29 Mart 2018 Perşembe 12:13 Eğitim

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta bulunan Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün “Gözün arkada kalmasın” projesi kapsamında özel bir etkinlik düzenlendi. Buna göre Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nden polis memurları Ercan Işık, Alparslan Ünlürürk ile İzmit Belediyesi’nden görevli Zeynep Sadıç, anaokulundaki 12 öğretmen ve 38 öğrenciye sokak ve trafik kuralları hakkında bilgi verdi.

ÖNEMLİ UYARILAR

Video gösterimi eşliğinde yapılan sunumda çocukların ıssız sokaklar, sakıncalı yerler ve boş inşaat alanlarında oynamamaları, tanımadıkları kişilerle konuşmayıp, kendileri ve aileleri hakkında bilgi paylaşmaması, hoşlanmadıkları bir durumda bağırarak yardım istemelerinin bir imdat çağrısı olacağı ve gerektiği, otudukları yerle ilgili adres bilgilerinin ezberlenmesi, yabancı kişilerden yiyecek alınmaması, servis araçlarında sürücünün dikkatini dağıtacak hareketlerden kaçınmak gerektiği, karşıdan karşıya geçerken yaya geçitlerini kullanıp, trafik ışıklarında renklerin ne anlama geldiğinin bilinmesi gibi konularda bilgi verildi.

HEDİYELER VERİLDİ

Bu konular hakkında birer dergi de dağıtıldı. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu ve Bilnet Kocaeli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy ile okul müdürü Fikret Bilgin Kaya’nın da katıldığı seminerde öğrencilerin konuların birçoğunu biliyor olması polis memurlarını da şaşırttı. Okulda verilen eğitimlerin yararlı olduğu görüldü. Korkmaz, seminer sonunda emniyet mensuplarına okul adına hediyeler vererek teşekkür etti. Ayrıca Sevgi Tomurcukları sınıfının el işi kağıtlarıyla hazırladığı polis rozeti tablosu da polis memurlarına takdim edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

PKK şüphelileri mehter marşı ile adliyeye sevk edildi

PKK şüphelileri mehter marşı ile adliyeye sevk edildi