26 Ocak 2021 Salı

Bilgili Kültür Okullarından Urfodu'da büyük başarı          

Bilgili Kültür Okullarından Urfodu'da büyük başarı          

İlimizin köklü ve başarılı okullarından Bilgili Kültür Okulları, Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU)’nda büyük bir başarı elde etti

29 Aralık 2020 Salı 11:55 Eğitim

Bu yıl 16.'sı düzenlenen ve online olarak gerçekleşen Urfodu yarışmasında Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Coğrafya ve İngilizce derslerinden sınavlara girildi. Rusya merkezli gerçekleştirilen yarışmaya ortaokul ve lise gruplarında toplamda 20 binin üzerinde başvuru yapıldı. Başiskele’de bulunan Bilgili Kültür Okulları tüm branşlarda 130 öğrencisiyle yarışmaya katıldı.

MATEMATİKTE 4 TAM PUAN

Yaklaşık bir aydır devam eden yarışmanın ilk etabı bu hafta sonu yapılan sınavlarla son buldu. Bilgili Kültür Okulları 5. sınıf öğrencilerinden Altuğ Kocaman, Mirza Efe Göktürk, Ceylin Kaldırımcı ve 8. sınıf öğrencilerinden Enes Yavuz Matematik dersinde bütün soruları doğru cevaplayarak tam puan almayı başardılar. Yarışmaya katılan öğrencilerin büyük çoğunluğu 50 ve üzeri puan alarak final etabına katılmaya hak kazandı. 25 öğrenci ise yarışmada 90 puan üzeri alarak büyük bir başarı sergilediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de DEAŞ operasyonu: 5 gözaltı

Kocaeli'de DEAŞ operasyonu: 5 gözaltı