20 Ekim 2020 Salı

BİLNET, ‘Okulum Temiz’ belgesine kavuştu

BİLNET, ‘Okulum Temiz’ belgesine kavuştu

BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü Eko-Okul Belgesi ve Beyaz Bayrak’tan sonra Pandemi’ye karşı tüm tedbirleri yerine getirdiğini gösteren TSE onaylı “Okulum Temiz” belgesini de aldı

05 Ekim 2020 Pazartesi 09:36 Eğitim

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan, okul öncesinden üniversite basamağına 68 derslikten oluşan BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü Eko-Okul ve Beyaz Bayrak’tan sonra “Okulum Temiz” belgesine de kavuştu. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan protokol kapsamında okullarda hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı başlamıştı.

TÜM TESTLERDEN GEÇTİ

BİLNET Kocaeli, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetleri, eylem  planlarını, talimatları, eğitimleri tam olarak yerine getirerek belgeyi almaya hak kazandı. Bu süreçte 33 ayrı teste tabi tutularak Risk Değerlendirme Raporu, Temizlik ve Dezenfeksiyon Planları/Talimatları/Eğitimleri, Standart Enfeksiyon Kontrol Önlemlerine (SEKÖ) ait kayıtlar, Bulaş Bazlı Önlemlere (BBÖ) ait kayıtlar, Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu gibi değerlendirmelerden geçti. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerinin tamamı Okulum Temiz Belgesi’ne kavuşmuş oldu.

KORKMAZ: “HERŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan Eko-Okul Belgesi ile Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesini sağlayan Beyaz Bayrak’ın ardından “Okulum Temiz” belgesini aldıkları için mutlu olduklarını, öğrencilerin sağlığına her zaman öncelik verdiklerini belirterek, emeği geçen bütün idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek İzmit’in gençlerinden cami ve esnaf ziyaretleri

Gelecek İzmit’in gençlerinden cami ve esnaf ziyaretleri