07 Haziran 2020 Pazar

BİLNET Kocaeli’nde online iletişimle kesintisiz eğitim

BİLNET Kocaeli’nde online  iletişimle kesintisiz eğitim

Türkiye’de korona virüs salgının ortaya çıkmasıyla birlikte okullar da tatil edildi. Yaklaşık iki aydır hem öğretmenler, hem de öğrenciler evlere kapanmış durumda. Ancak bu durum eğitimin aksamasına neden olmadı. BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, online eğitim sistemiyle adeta sınıfları evlere taşıdı

15 Mayıs 2020 Cuma 12:17 Eğitim

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan ve okul öncesi eğitimden Anadolu ve Fen Lisesine kadar 58 derslikten oluşan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, Korona Virüs salgını sırasında diğer okullar gibi tatile girdi. Ancak okul yönetimi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği ders programına uygun şekilde bu dönemde uzaktan eğitim olarak da adlandırabileceğimiz online eğitim sistemine çok hızlı bir geçiş yaptı. Okulda verilen derslerin nerediyse hepsi bu sistemle evlerde gerçekleşti. Canlı sınıflar, eğitici videolar, görsel takiple Matematik, Fen, Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar dersleri öğretmenlerin kontrolünde devam etti. Deneyler, sınavlar bile online sistemle gerçekleşti.

OKULUN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, Korona Virüs dönemini yalnızca eğitimi aksatmadan devam ettirerek değil, özellikle sağlık çalışanları için kendi imkanlarıyla siper maske ve dezenfektan üreterek de değerlendirdi. Okul yönetimi, yüz yüze eğitime verilen bu arada peyzaj çalışmalarıyla okulun çehresini değiştirerek, tatil dönüşü öğrencilere sürprizler yapmak için çalıştı. BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, Korona Virüs salgını nedeniyle yaşanan boşluğu iyi değerlendirmeyi başardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Prometeon Lastik Grubu,  Un Global Compact üyesi oldu

Prometeon Lastik Grubu, Un Global Compact üyesi oldu