21 Ocak 2019 Pazartesi

Bilnet Okulları nisan ayında açılıyor

Bilnet Okulları nisan ayında açılıyor

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü hakkında yerel basını bilgilendiren Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, "Bilnet Eğitim Kurumları, Kocaeli’nin en güçlü eğitimci kadrosuyla, öğrencileriyle, mükemmeli arayan ayrıcalıklı bir nesile köprü olacaktır" ifadelerini kullandı

07 Şubat 2018 Çarşamba 22:43 Eğitim

2018-2019 yılı eğitim-ögretim döneminde hizmete girecek Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü ile ilgili okulun yönetim kurulu başkanı Ali Korkmaz, düzenlediği basın toplantısında okulla ilgili bilgiler verdi. Özgünhan Restorant'ta gerçekleşen toplantıya Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Bilnet Kocaeli Kampüsü Okul Müdürü Yasemin Demirkol, Bilgi Köprüsü Genel Koordinatörü Beyhan Gürsoy, Bilgi Köprüsü Genel Müdürü Ahmet Eryılmaz, Özel Bilgi Köprüsü Öğretim Kursu Müdürü Zehra Yeşiltaş, Kids Anaokulu Müdürü Fikret Kaya, Montessori Anaokulu Müdürü Evrim Sarıkaya, Kreş Müdürü Sibel Yalçınöz, Arpaguş İnşaat Sahibi Mustafa Arpaguş katıldı.

TERCİH EDİLEN BİR MARKA OLMASINI SAĞLADIK

2018-2019 öğretim yılında anasınıfı, ilkokul, ortaokul, fen lisesi ve anadolu lisesi olarak Bilnet okulları Kocaeli kampüsümüzde hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Korkmaz, “2003 yılında Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları'nı açarak ilimizin ve öğrencilerimizin yanında yer aldık. Etüt merkezi, Montessori Anaokulu, Kids Anaokulu, 0-3 yaş Kreş ve Üniversiteye hazırlık Özel öğretim kursları olmak üzere 15 yıldır özel öğretimin içerisinde başarılara imza atmaya devam ederek, Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumlarının ilimizde güvenilen ve tercih edilen önemli bir marka olmasını sağladık” dedi.

KAMPÜSÜMÜZ NİSAN AYINDA HAZIR OLACAK

Yerelde gösterdikleri çalışmaları ve elde ettikleri tecrübeleri Türkiye’nin ulusal markası Bilfen Şirketler Grubu'nun Anadolu’ya açılan yüzü olan Bilnet Okulları'nın tecrübeleriyle birleştirdiklerini belirten Korkmaz, “Böylece, eğitimci kimliğimiz ile böylesine büyük bir hizmeti Kocaeli’ne getirmenin sorumluluğunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan 200 gün önce okul projemizin temellerini attık. Kısa sürede tamamlanma aşamasına gelen okulumuzun yapımını üstelenen sayın Mustafa Arpaguş’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Nisan ayı içinde kampüsümüz tamamen hazır olarak öğrenci ve veli adaylarımızın hizmetinde olacaktır” ifadelerini kullandı.

BİLFEN İLK 20'DE YER ALARAK BİZLERİ GURURLANDIRDI

Nisan ayı içinde kampüsümüz tamamen hazır olarak öğrenci ve veli adaylarımızın hizmetinde olacağını söyleyen Korkmaz, “Ayrıca TEOG Türkiye sonuçlarına göre bugün en başarılı Özel okullar sıralamasında BİLFEN 14 okulla ilk 20'de yerini almış aynı zamanda 1.'lik elde ederek bizleri gururlandırmıştır. Bir Bilfen kuruluşu olan Bilnet okullarını ilimize getirmenin mutluluğunu ayrıca yaşamış olduk. Bilnet Kocaeli okulları hakkında da öğretmen seçimimiz, yemek hizmetimiz ve firmamız, güvenlik ve servis hizmetlerimiz ile ilgili sürecimizden bahsetmek isterim” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZLE ANLAŞMALARIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Okulla ilgili teknik bilgiler veren Ali Korkmaz, sözlerini devam ettirdi: “Bilnet Okulları Bilfen’in eğitim geleneğinde yetişmiş, alanında uzman öğretmen ve koordinatörleriyle yapılandırılmıştır. Bizler bu yapılanma içinde kurumumuzda görev alacak öğretmenlerimiz ile anlaşmalarımızı gerçekleştirdik. Sürecimizde aday olan tüm öğretmenlerimiz kendi alanları ile ilgili bilim sınavlarından geçerek ve kişilik testleri gerçekleştirildikten sonra uygun görülen adayların koordinatörlerimiz ve bölüm başkanlarımız tarafından yapılan mülakatları sonrası öğretmenlerimizle sözleşmelerimizi imzalayarak Kocaeli’nin en güçlü ve iddalı kadrosu ile Bilnet sisteminde öğrencilerimizi yetiştireceğiz. Servis hizmetinde Komtur ve güvenlik alanında yine Bilfen'den destek almaktayız. Okulumuz, Bayındırlık Kalıcı Konutları merkezinde, Yahya Kaptan Mahallesi'ne 4 dakika uzaklıkta, İzmit’e çok yakın ve havadar bir bölgede yapımı tamamlanmaktadır.

KAMPÜSÜMÜZ BİN 386 KONTENJAN İLE FAALİYETLERE BAŞLAYACAK

15 bin metrekare kapalı alana sahip kampüsümüz, Okul öncesi 6 sınıf, İlkokul 20 sınıf, Ortaokul 18 sınıf, Anadolu ve Fen Lisesine ait 14 sınıfımız ile toplamda 58 derslikle ve bin 368 kontenjan ile öğretim faaliyetlerine başlayacaktır. 3 bilişim teknolojileri sınıfımız, 4 müzik dersliğimiz,3 görsel sanatlar dersliğimiz, 4 spor salonumuz, kapalı havuzumuz, 3 kütüphanemiz, 400 kişilik konferans salonumuz, teknoloji tasarım dersliğimiz, 5 laboratuvarlarımız, 3D sınıfımız ve hobi bahçemiz ile toplamda 3600 metrekare bahçe alanıyla öğrencilerimize hem sosyal yönden hem akademik olarak katkı sağlayacak dev bir kampüs alanımız olacaktır.

MÜKEMMELİ ARAYAN AYRICALIKLI BİR NESİLE KÖPRÜ OLACAK

Çağımızın ve toplumumuzun ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma ve üst düzey bilişsel becerilere sahip olarak okuldan mezun olacak öğrencilerin, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli ve evrensel değerleri benimseyen ve bu değerleri tutum ve davranışlarıyla gösterebilen çağdaş, katılımcı, kendini yenileyen mutlu, başarılı birer dünya insanı olarak hayata atılacaklardır. Bilnet Eğitim Kurumları, Kocaeli’nin en güçlü eğitimci kadrosuyla, öğrencileriyle, personeliyle ve velileriyle ilimizde büyük bir aile olacaktır. Bu ailenin özverili çalışmaları, mükemmeli arayan ayrıcalıklı bir nesile köprü olacaktır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Afrin'den acı haber geldi! 2 asker daha şehit oldu

Afrin'den acı haber geldi! 2 asker daha şehit oldu