05 Haziran 2020 Cuma

BİLNET, yazın da cıvıl cıvıl

BİLNET, yazın da cıvıl cıvıl

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nde İngilizce ağırlıklı Yaz Okulu hızlı başladı. 6-12 yaş arası öğrencilerin yararlanabildiği 17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasındaki 1. dönem Yaz Okulu’nda ilk hafta yoğun geçti

30 Haziran 2019 Pazar 12:30 Eğitim

Beden Eğitimi ve Spor Zümresinin düzenlediği Yüzme Etkinliği ilk haftanın eğlenceli aktivitelerinden sadece biriydi.  Ozan Gider ve Zöhre Aydoğan tarafından yaz kursuna katılan öğrencilere BİLNET Havuzunda yüzme dersleri verildi, teknikler öğretildi. Yüzmeyi hayatlarının bir parçası haline getirmeleri amaçlanırken etkinliğin fiziksel gelişimlerine, kas ve iskelet sistemine fayda sağladığı belirtildi.

GÖRSEL SANATLAR

İlk haftanın etkinliklerinden biri de Görsel Sanatlar çalışmasıydı. Katılım sağlayan öğrenciler kağıt kesme, yapıştırma teknikleriyle Uçan Balon yapmayı öğrendi. BİLNET Görsel Sanatlar Atölyesindeki bu çalışmanın ince motor becerilerini geliştirdiği, el-göz koordinasyonunun gelişimi yönünde katkı sağladığı belirtildi.  Konsantrasyon, öz kontrol, el kontrolündeki incelik, muhakeme yeteneği, düzen, bağımsızlık, sabır, detaya özen, odaklanma, sorumluluk ve özgüven konusunda kazanımları amaçlandı.

LABORATUVAR ÇALIŞMASI

BİLNET Fen Laboratuvarı’nda da hafta içi yoğun bir çalışma vardı. Bilim Dersinde öğrenciler sirke ve karbonat deneyi yaptı. Öğrencilere bilimi sevdirmek, onları bilimle eğlendirmek ve özellikle bilimsel süreç becerilerini geliştirmek amaçlanırken ilk derste asit ve baz birleşerek co2 gazı oluşturuldu. Öğrenciler, bu gazın yukarı doğru basınç yapıp balonu şişirmesini şaşkınlıkla izledi.

EĞLENCELİ EĞİTİM

İngilizce ağırlıklı eğitimin verildiği BİLNET Yaz Okulunda ikinci haftanın da yoğun geçmesi bekleniyor. Öğrencileri eğlenceli bir eğitim bekliyor. Öte yandan, 16 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasındaki 2. dönem için kayıtları da devam ediyor. Detaylı bilginin 0 (262) 329 39 39 numaralı telefondan alınabileceği belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Akar'a yine komisyon görevi

Akar'a yine komisyon görevi