09 Temmuz 2020 Perşembe

BİLNET’li Kocaeli 1.si, Bilkent Hukuk’a gitti

BİLNET’li Kocaeli 1.si, Bilkent Hukuk’a gitti

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesinin ilk yılında Kocaeli 1.si olan öğrencisi Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti

07 Ağustos 2019 Çarşamba 13:49 Eğitim

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan 58 derslik, bin 400 öğrenci kapasiteli BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi ilk yılında dikkat çeken bir başarıya imza atarak, Lise Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puanlı Türkiye 1.si, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YKS) ise Kocaeli 1.si çıkardı. YKS’de Kocaeli 1.si olan Hacer Ulaş, aynı zamanda sözel alanda Türkiye 153.sü olmuştu. BİLNET Kocaeli’nin YKS başarısı bununla da sınırlı kalmadı. Kocaeli’den ilk 1000’e giren 47 öğrenci arasında BİLNET Kocaeli’den Türkiye 356’ncısı Efe Sarı ile Türkiye 872’ncisi Yankı Kulan da bulunyordu. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy tarafından teşekkür belgesi de alan BİLNET Kocaeli öğrencilerinden Hacer Ulaş, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti.

KORKMAZ TEBRİK ETTİ

Efe Sarı, Acıbadem Tıp Fakültesi, Yankı Kula ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazandı. BİLNET Kocaeli, hem LGS’de hem de YKS’de elde ettiği üst üste başarılar nedeniyle Vali Aksoy tarafından iki kez başarı belgesi alarak, ilk yılında büyük onur yaşadı. BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, ilk yıllarında elde ettikleri bu başarılar nedeniyle büyük onur yaşadıklarını belirterek, “Bu başarılar bizim sorumluluğumuzu daha da artırdı. Artık daha çok çalışmak ve gelecek yıllarda çıtayı daha yukarı çekmek için çalışacağız. Yalnızca ilk 1000’e girenler değil, bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, yeni hayatlarında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Doğusel: Hedeflerimiz daha büyük, geleceğimiz daha aydınlık

Doğusel: Hedeflerimiz daha büyük, geleceğimiz daha aydınlık