20 Mayıs 2019 Pazartesi

Cep Herkülü Naim’i Derince’de andılar

Cep Herkülü Naim’i Derince’de andılar

Beyaz bayrak alarak Kocaeli nin en iyi okullarından biri seçilen Derince Bülent Türker Anaokulu’nda anlamlı anma

18 Kasım 2018 Pazar 11:46 Eğitim

Hollanda’da yaşayan hayırsever iş adamı Bülent Türker’in girişimleriyle yaptırılan okulda, dünyaca ünlü haltercimiz Naim Süleymanoğlu, ölümünün birinci yıl dönümünde anıldı. Hayırsever iş adamı Bülent Türker tarafından organize edilen anmaya okulun 20 öğretmeni ve 300 öğrencisi katıldı. Anmada Türker tarafından tüm öğrencilere Naim Süleymanoğlu magneti, madalyası ve 7 baskı yapan kitabını imzalayarak hediye etti.

EN İYİ ARKADAŞI

Konu ile ilgili açıklama yapan okul müdürü Emel Fırtın, “Bülent Türker’in Okulun yapımı dışında yıllarca bize büyük destek ve yardımları oldu. Ayrıca Naim Süleymanoğlu onun en iyi arkadaşlarından biri. Okulumuzu ziyaretinde okulumuza kitaplarını, madalyalarını ve yaptırdığı özel Naim Süleymanoğlu magnetlerini getirmiş. Çocuklara hem Naim’i anlattık. Hem de böyle dünya çapında bir sporcuyu ölümünün birinci yılında anmış olduk. Çocuklar çok mutlu oldular. inşallah bizim okuldan da böyle başarılı sporcular çıkar ve bizi gururlandırır” dedi.

UNUTTURMAYACAĞIZ

Bülent Türker de yaptığı açıklamada, “Naim Dünyayanın sevdiği ve değer verdiği sporculardan biriydi.. Genç yaşta aramızdan ayrıldı. Onu unutturmayacağız ve sonsuza kadar yaşatacağız. Öldükten sonra onun için resim sergisi, mevlüt, iftar yemekleri düzenledik, kitaplar bastık. Magnet ve madalyayar dağıttık. Ayrıca Hollanda’da geleneksel hale getirdiğimiz Altın Lale ödüllerimizi bu yıl Naim Süleymanoğlu anısına yaptık. Benim en iyi dostlarımdan biriydi. Nur içinde yatsın" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırları değişecek

Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırları değişecek