10 Ağustos 2020 Pazartesi

Doğa Koleji için önemli gelişme. Okulu almak için teklif verdiler

Doğa Koleji için önemli gelişme. Okulu almak için teklif verdiler

Doğa Koleji’nin 49 lisanslı kurucusu okulu satın almak için yönetime teklif yaptı. Yaklaşık 600 milyon TL’lik teklif geçmişe dönük öğretmen maaşlarını ödemeyi de kapsıyor

18 Aralık 2019 Çarşamba 00:56 Eğitim

Günlerden Türkiye’nin gündemine oturan, birçok veli, öğrenci ve öğretmeni tedirginlik içinde bırakan Doğa Koleji’nde yeni bir gelişme yaşandı. Sözcü Gazetesi’nden Can Mumay’ın haberine göre, Doğa Koleji'ni satın almak için okulun lisanslı 49 kurucusu teklif yaptı. Franchise sahipleri sorunu çözmek, geçmiş öğretmen maaşlarını ödemek ve gelecek yıl Eylül'e kadar maaşları ödeyebilmek adına bir finans planı oluşturdular.

600 MİLYONLUK TEKLİF

49 şubenin yaklaşık 600 milyon TL gibi bir rakamı ödemeye hazır oldukları belirtiliyor. Kurucular kurulu adına görüşmelerde bulunan Nevşehir Doğa Koleji'nin franchise sahibi Uluer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada, “Biz bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Mağduriyetleri gidermek istiyoruz. Bu sorunu çözmek için elimizi taşın altına koyduk” diye konuştu. Doğa Koleji'ni devralmak isteyen kurucular İstanbul'da bir otelde iki gündür toplantı halinde.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Uluer, sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada satın alma görüşmelerinin devam ettiğini söyledi. Görüşmelerde pürüzler olduğunu da ifade eden iş insanı beklediklerinden yüksek bir fiyatla karşılaştıklarını anlatırken pürüzlere ilişkin detaylı bilgi paylaşmadı.

OLMAZSA YENİ BİR MARKA

Uluer'in verdiği bilgilere göre eğer satın alma gerçekleşmezse 49 franchise sahibi ‘Doğa Koleji' ismini bırakarak yeni bir marka altında faaliyetlerine devam edecek.

UYSAL DA ADAYLAR ARASINDA

Son zamanlarda yaptığı satın almalarla adından söz ettiren İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin sahibi Can Holding de Doğa için teklif vermiş fakat daha sonra taraflar anlaşamamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gökhan Ercan: Güzel bir şarkı yazabileceğimize inanıyorum

Gökhan Ercan: Güzel bir şarkı yazabileceğimize inanıyorum