06 Haziran 2020 Cumartesi

İzmit İlçe Milli Eğitim’den o yazı için açıklama geldi

İzmit İlçe Milli Eğitim’den  o yazı için açıklama geldi

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara resmi bir yazı göndererek, Kasım ayındaki ara tatilde öğretmenleri yapılacak mevlit etkinliğine çağırmıştı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bugün bir açıklama yaparak, yazının sadece bir okula gitmesi gerekirken, yanlışlıkla tüm okullara gönderildiğini duyurdu

07 Kasım 2019 Perşembe 10:15 Eğitim

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara resmi bir yazı göndererek, Kasım ayındaki ara tatilde yapılacak mevlit programına öğretmen, öğrenci ve velileri çağırmış, bu yazı sonrası bazı müdürler ve sendikalar yazıya tepki göstermişti. Bu gelişme sonrası İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bir açıklama yaparak, bu çağrı yazısının teknik bir hatadan dolayı tüm okullara gönderildiğini, öğretmenlerin tümünü mevlit etkinliğine çağıran bir yazı olmadığını duyurdu.

YANLIŞLIKLA TÜM OKULLARA GİTMİŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilisini yaptığı açıklama şöyle: ‘’Kasım ayında 5 günlük ara tatilde Bakanlığımızın çerçevesini çizdiği mesleki program kapsamında biz de bir dizi etkinlik hazırladık. Konserler, yarışmalar, sportif etkinlikler düzenleyeceğiz. Tatil döneminde bir de şehit öğretmenlerimiz için bir mevlit programı düzenlenecek. Bu program da aslında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün programıdır. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle hazırlanmıştır. İzmit olarak biz de buna katıldık. 24 Kasım günü Pazar gününe denk geldiği için 22 Kasım olarak planladık. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak mevlit programı için sadece bir okulumuz görevlendirilmiştir. Bu okulumuzda çalışan öğretmenlerimizin izinli sayılabilmesi için kaymakamlıktan onay almamız gerekiyordu. Kaymakamlıktan aldığımız olur yazısı yanlışlıkla tüm okullara gönderilmiştir. Bunun sonucunda da tüm okul öğretmenleri, öğrenci ve velilerin bu mevlit etkinliğine çağırıldığı düşünülmüştür. Olayın doğrusu budur” denildi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'te su kuşlarının göç yolu kirlendi

İzmit'te su kuşlarının göç yolu kirlendi