13 Ağustos 2020 Perşembe

KİDS minikleri, tutumlu olmayı öğrendi

KİDS minikleri, tutumlu olmayı öğrendi

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları bünyesinde tam zamanlı çift yabancı dil eğitimi veren İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’taki Kids Anaokulu, “Paramı Biriktirip Doğru Yerlere Harcıyorum” sloganıyla etkinlik düzenledi

16 Aralık 2019 Pazartesi 11:06 Eğitim

12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliğe tüm sınıflar katılım sağladı. Etkinlikte çocuklara tutumlu olmanın ve yatırım yapmanın önemi anlatılıp uygulamada da bu bilgiler pekiştirildi. Öğrenciler kendi yaş gruplarına göre birikim yapıp bu birikimi doğru yerlerde kullanmayı öğrendi.

BİRİKİMLERİYLE KİTAP SATIN ALDILAR

Çocuklar önce aileleriyle birlikte kumbara maketleri yaptı. Bazı isteklerini sınırlayıp harcamaları gereken parayı bu kumbaraya attı. Sonrasında ise Okulda kurulan kitap standından biriktirdikleri para kadar hikaye kitabı satın aldı. Kids Anaokulu’nun Sosyal Sorumluluk projelerinden biri daha böylelikle yerine getirilmiş olurken öğrenciler kendi yaş gruplarına göre birikimini doğru yerlerde harcayabilmeyi, kitap seçebilmek ve seçtiği kitap hakkında bilgi edinebilmeyi, gerektiğinde kendi isteklerini sınırlayarak yardımlaşabilmeyi kavradı.  

İNGİLİZCE MARKET ALIŞVERİŞİ

Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda Tutum Yatırım Haftası nedeniyle, yine eğitici farklı etkinliklere de yer verildi. 4 yaş sınıfları okulun koridorunu kullanarak evden getirdikleri yerli malları birbirleriyle paylaştı. 5 yaş sınıfları da market alışverişine çıktı. Tüm bu etkinliklerin İngilizce yapılıyor olması önem taşırken özellikle market alışverişinde yerli malların tercih edilmesi ve alınan ürünlerin bez torbalarla taşınması eğitimin bir diğer parçasıydı. Her bir öğrenci bu konuda bilinçlendirildi. Okul Müdürü Fikret Kaya yaptığı açıklamada “Paramı biriktiriyorum. Doğru yere harcıyorum” etkinliğinin hedefledikleri gibi geçtiğini belirtti, destek veren tüm velilere de teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükşehir'den iki istasyona üst geçit

Büyükşehir'den iki istasyona üst geçit