21 Ocak 2019 Pazartesi

Kocaeli Anadolu Lisesi'nden MEB'e sert tepki!

Kocaeli Anadolu Lisesi'nden MEB'e sert tepki!

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrenci ve velileri okul önünde, MEB tarafından açıklanan Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Öğretim Kurumları listesinde okullarının olmamasını protesto ederek “İlimizin en başarılı okullarından Kocaeli Anadolu Lisesi yeni öğretim yılında mahalle okulu mu olacak?” dedi

15 Nisan 2018 Pazar 15:11 Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Öğretim Kurumları listesinde yer almayan Kocaeli Anadolu Lisesi öğrenci ve velileri okul önünde basın açıklaması düzenleyerek bu karardan vazgeçilmesi gerektiğini belirttiler. Okul önünde toplanan grup adına konuşan Kocaeli Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı İhsan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’nin ilk ve en yüksek taban puanlı Anadolu lisesi olan Kocaeli Anadolu Lisesi için verilen karardan geri dönülmesini istiyoruz” dedi. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da çocuğunun eğitim gördüğü okul için verilen değerlendirmeye tepki göstermek için okula gelerek destek verirken, “Çocuğumun isteği ile sabah 6’da Çin’den gelmeme rağmen hemen okul önüne gelerek destek verdim. Kocaeli’nin en önemli okullarından biri burası. Bu kararın değiştirilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

KENDİMİZE İLKE EDİNDİK

Kocaeli Anadolu Lisesi Mezunları Derneği adına basın açıklamasını gerçekleştiren İhsan Karaosmanoğlu, "1980 yılında kurulan 38 yıllık bir tarihe, birikime ve anıya sahip olan okulumuz şehrimizin ilk Anadolu lisesidir. Kurulduğu dönemde ülkemizin en yüksek puanlı 3. Anadolu lisesi olan okulumuz, döneminin çok ilerisinde akademik ve yabancı dil eğitimine sahip evrensel öğrenciler yetiştirmiş ve bunu kendine bir ilke edinmiştir. Verisel bazda konuşmak gerekirse 2017 yılı TEOG taban puanı 478 olan ve 0.79 ile 4.93 yüzdelik dilimde yer alan okulumuz ilimizin en başarılı Anadolu lisesidir. 2010 yılı Türkiye 58'inciliği , 2011 yılı Türkiye 27'nciliği, 2017 yılı Türkiye 49'unculuğu gibi bir çok akademik başarıya imza atan okulumuz tarihi boyunca ülkemizin en başarılı üniversitelerine öğrenci yerleştirmiştir.

BİRÇOK BAŞARIYA SAHİBİZ

Ayrıca Kocaeli Anadolu Lisesi kurulduğu ilk günden beri öğrencilerini sadece akademik başarısı yüksek bireyler olarak değil; her açıdan donanımlı, duyarlı, çalışkan ve üretken bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemiştir. Okulumuzun bu çabaları hiçbir zaman boşa gitmemiş, öğrencilerimiz matematik olimpiyatları, tenis, karikatür, kitap okuma, kompozisyon, basketbol gibi bir çok alanda il ve Türkiye birinciliklerine sahip olmuştur. Kocaeli Anadolu Lisesi sistem değişikliği nedeniyle hak etmediği soru işaretlerine maruz kalırken bir de sürecin olumsuz tarafında bırakılmıştır. Biz imkansızı istemiyoruz. Biz Kocaeli’nin en köklü ve başarılı Anadolu lisesi ünvanını devam ettirmekte kararlıyız. Gerekli mercilere başvurularımızı yaptık. Bu basın açıklaması ile de sizlerin desteğini istiyoruz. Kocaeli Anadolu Lisesi sınavı hak ediyor" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mustafa

16 Nisan 2018 Pazartesi 14:26

Yuvacıkta kalmasına niye mücadele etmediniz

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çöp fabrikasını piknik yaparak protesto ettiler

Çöp fabrikasını piknik yaparak protesto ettiler