19 Haziran 2019 Çarşamba

Kocaeli MY Kolej’den burs kazanma fırsatı

Kocaeli MY Kolej’den burs kazanma fırsatı

MY Kolej 12-13 Ocak 2019'da yapacağı bursluluk sınavında başarı gösteren öğrencilere yüzde 30'dan, yüzde 100'e kadar burslu eğitim öğretim görme fırsatı sunuyor

28 Aralık 2018 Cuma 12:53 Eğitim

İlimizin başarılı özel okullarından MY Kolej 12-13 Ocak 2019'da yapacağı bursluluk sınavında başarı gösteren öğrencilere yüzde 30'dan, yüzde 100'e kadar burslu eğitim öğretim görme fırsatı sunuyor. Kocaeli'de başarılarıyla adından sıkça söz ettiren MY Kolej, yapacağı sınavın sonuçlarına göre 80 öğrenciye çeşitli oranlarda burs verecek ve kazanılan burslar öğrenci bulunduğu kademeden mezun olana kadar devam edecek.

AMAÇ BAŞARIYI ARTIRMAK

Okul yönetimi sınavın amacını şu şekilde açıkladı: "Başarılı öğrencileri ödüllendiriyoruz, amacımız öğrencilerimizin başarılarını arttırabilecekleri eğitim öğretim ortamını sağlayarak çocuklarımızın en iyi yerlere gelmeleri. Bu sınavla, başarıyı ödüllendirmekle beraber maddi durumu yeterli olmayan ancak başarılı çocuklarımızın da kolej imkanına kavuşmalarını sağlıyoruz.

İLGİ YÜKSEK OLUYOR

Geçtiğimiz yıllarda sınavımıza katılım sağlayan binlerce öğrenci oldu, bu yıl da bu sayıların çok üstünde bir başvuru öngörüyoruz. Buna bağlı olarak da burs oranlarımızı ve bundan yararlanacak öğrenci sayısını artırdık. Amacımız daha çok öğrenci bu imkanlardan yararlansın. Tüm öğrenciler ücretsiz bir şekilde sınavımıza katılabilir ve başarısına göre çeşitli oranlarda burs olanaklarına erişebilir. Şimdiden öğrencilerimize başarılar diliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kartepe yeni yıla hareketli girecek

Kartepe yeni yıla hareketli girecek