22 Ocak 2019 Salı

Kocaeli’de sadece o özel okul sınavla öğrenci alacak

Kocaeli’de sadece o özel okul sınavla öğrenci alacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye genelinde 81 özel okulun Liselere Giriş Sınavı (LGS) ile öğrenci alacağını açıklarken Kocaeli’de ise bir tek Marmara Koleji sınavla öğrenci alacak

30 Nisan 2018 Pazartesi 09:45 Eğitim

MEB tarafından Türkiye genelinde 81 kolejin, 2 Haziran’da düzenlenecek LGS sonucuna göre öğrenci kaydı yapacağı açıklandı. Okullar kayıt takvimini ve yönetmeliklerini bakanlığa onaylattıktan sonra duyuracak. Kayıtlar MEB tarafından uygun bulunan tarihler arasında, okulların kendi aralarında oluşturdukları Koordinasyon Kurulu tarafından belirlenecek kriterlere göre yürütülecek. 

KOCAELİ'DEN TEK OKUL

Okullar Bakanlık tarafından sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından taban puanlarıı ilan edecek. Kayıt takvimi ve kayıt esaslarını içeren kılavuza, özel okulların kendi web sitelerinden ulaşılabilecek. Özel okulların kayıt takvimi ve kılavuzu, MEB Örtaöğretim Kurumlarına Geçmiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayınlandıktan sonra ilan edilecek. Listede İstanbul’un ağırlığı dikkat çekerken İstanbul’dan 68, Ankara ve Manisa'dan 2, İzmir ve Mersin'den 3, Kocaeli, Muğla ve Uşak'tan 1 okul bulunuyor. Kocaeli’de sınavla öğrenci alacak tek okul ise Marmara Koleji oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ford Otosan'da işleri artık robotlar yapıyor!

Ford Otosan'da işleri artık robotlar yapıyor!