24 Ekim 2019 Perşembe

Kültür Okulları’nda coşkulu mezuniyet töreni

Kültür Okulları’nda coşkulu mezuniyet töreni

Özel Bilgili Kültür Okulları’ndan mezun olan 280 öğrenci için okulun bahçesinde düzenlenen görkemli mezuniyet töreninde kep atmanın coşkusu yaşandı

13 Haziran 2019 Perşembe 10:58 Eğitim

Başiskele Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan ilimizin seçkin eğitim kurumlarından Özel Bilgili Kültür Okulları’nda ortaokul, temel lise ve Anadolu Lisesi mezunları için mezuniyet töreni yapıldı. Dördüncü mezunlarını veren Kültür Okullarında 78 öğrenci ortaokuldan, 73 öğrenci Anadolu Lisesinden ve 129 öğrenci Temel Liseden olmak üzere toplam 280 öğrenci diplomalarını aldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan program okulun bahçesinde gerçekleşti. Mezun olan öğrencilerin tören alanına çıkmasıyla veliler duygu dolu anlar yaşadı.

İLGİ YOĞUN OLDU

Mezuniyet törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gökmen Mengüç, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Akkaya, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir, okul idarecileri, öğretmenler ve mezuniyet heyecanını yaşayan öğrenciler ve aileleri katıldı.

BAŞARILAR DİLEDİ

Törende ilk olarak kürsüye çıkan Özel Bilgili Kültür Ortaokulu Müdürü Çağlar Akkaş, “Bugün sizleri orta öğretime uğurlarken çok gururluyum ve mutluyum. Sizlere yansıyan güzel ahlak olan emeklerimizi görüyorum. Sizlere tavsiyem odur ki kalıplaşmış çizgilerin dışına çıkın. Farklı olun, özgün olun. En büyük yatırımı kendinize yapın. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

BUNA AHLAK DİYORUZ

Ortaokul Müdürü Çağlar Akkaş’ın konuşmasından sonra LGS’de dereceye giren ve okul birincisi olan öğrencilere ödülleri verildi. LGS’de tam puan alarak Türkiye Birincisi olan Zeynep İrem Altun ve Murat Çulha’ya ödülleri Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay tarafından verildi. Kaymakam Atilla Kantay, “Kültür Okulları sınavlarda çok iyi. Kültür Okulları, bu kış güzel bir kış organizasyonu yaptı. Başiskele iyilik hareketinin büyük bir parçası oldu. Muhtaç ailelere yetim ve öksüzlere maddi yardım topladılar. İşte biz buna ahlak diyoruz” dedi.

ÇOK İYİ YERLERE GELECEKLER

Ortaokul 8. Sınıf birincisi Yusuf Salih Bostan ise ödülünü Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’dan aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, “Bu gençlerimiz inşallah ilerde çok iyi yerlere gelecek. Okulumuz gerçekten iyi bir eğitim yuvası. Güzel bir öğretmen kadrosu ve idarecileri var. Dolayısıyla öğrencilerimiz başarı konusunda çok şanslılar. Cefakar fedakar öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi yetiştiren velilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

DANS GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ

Ödül töreninin ardından okul öğrencilerinin hazırladıkları halk oyunları ve modern dans gösterileri katılanlar tarafından ilgiyle izlendi. Daha sonra Temel Lise 12. Sınıf Birincisi olan Semanur Akkar’a ödülünü Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gökmen Mengüç verdi. Anadolu Lisesi 12. Sınıf Birincisi Arda Büke’ye ise başarı plaketini ve ödülünü Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan takdim etti.

BİRLİKTE KEP ATTILAR

Diplomalarını alan öğrenciler kep atma alanına geçerek hep birlikte keplerini havaya attılar. Üniversiteye ve liseye adım atan öğrenciler büyük sevinç yaşarken arkadaşlarından ayrılacak olmanın da hüznünü yaşadılar. Kep atma töreninin sonlanmasıyla birlikte konser alanına geçen öğrenciler Türk Pop müziğinin sevilen ismi Fatma Turgut’un şarkılarıyla gece boyunca eğlendiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükşehir’den YKS için ücretsiz ulaşım

Büyükşehir’den YKS için ücretsiz ulaşım