06 Haziran 2020 Cumartesi

Kültür Okulları'ndan köy okullarına kütüphane

Kültür Okulları'ndan köy okullarına kütüphane

Kocaeli Kültür Okulları Kandıra Safalı’da bulunan Safalı ilk ve ortaokulunda kütüphane açtı. Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğuyla birlikte yürütülen proje kapsamında 3. Kütüphane açılışı gerçekleştirilmiş oldu

14 Mayıs 2019 Salı 11:39 Eğitim

İlimizde kurulduğu yıldan itibaren eğitimde olduğu gibi gerçekleştirdiği birçok sosyal sorumluluk projesinde de öncülük eden Kocaeli Kültür Okulları bu sefer eğitimin can damarı olan kütüphanelerin açılması için kolları sıvadı. Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğuyla birlikte yürütülen projede ihtiyaç sahibi köy okullarına kütüphane kurmak amaçlanıyor. Kütüphanelerin kurulumunda Kültür Okulları maddi destek sağlarken Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu üyeleri ise el emeğini ve iş yükünü paylaşarak boş bir odanın oldukça şık ve öğrencilere hitap eden bir kütüphaneye çevrilmesi sağlanıyor.

3 KÜTÜPHANE

İhtiyaç sahibi köy okullarına kurulması amaçlanan kütüphanelerin ilki Isparta’nın Sorkuncak Köyü İlkokulu'na kuruldu. İkincisi ise Bursa’da bulunan Kınık İlkokulu'na kurulurken Kandıra Safalı İlk ve Ortaokulu'na kurulan kütüphane projenin üçüncü kütüphanesi oldu. Projeyle bizzat ilgilenen Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve kütüphane kurulumunda emeği geçen üniversiteli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Kütüphane açılışına Kandıra Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yıldırım, kitapdostum.com Kocaeli temsilcisi Dr. Adem Aydın, köy muhtarı, okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Şube Müdürü Mustafa Yıldırım ve Safalı İlkokul Müdürü katkılarından dolayı Kültür Okullarına ve emeği geçen üniversite öğrencilerine teşekkür ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TIR'ın altında kalan TIR sürücüsü yaşamını yitirdi

TIR'ın altında kalan TIR sürücüsü yaşamını yitirdi