13 Ağustos 2020 Perşembe

Kültür’lü olan kazandı

Kültür’lü olan kazandı

İlimizin seçkin eğitim kurumlarının başında gelen Bilgili Kültür Okulları, LGS’de gerçekleştirdiği başarının ardından her yıl olduğu gibi bu yılda bu yılda YKS sonuçlarına göre ilk bine giren öğrencisi ve elde ettiği dereceler ile büyük bir başarı yakaladı

28 Temmuz 2020 Salı 16:36 Eğitim

Bilgili Kültür Anadolu Lisesi öğrencilerinden Selen Sezer TYT puan türünde Türkiye 418.si olarak Kocaeli’de ilk bindeki en iyi ikinci dereceyi elde etti ve ailesine, öğretmenlerine, okuluna büyük gurur yaşattı. Ayrıca kitlesel başarılarda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Bilgili Kültür Okulları ilk binde 2, ilk 5 binde 11, ilk 10 binde 18, ilk 20 binde 23 ve ilk 30 binde 29 derece ile farkını ortaya koydu. Lise Müdürü Murat Yağmur; “Günümüzde ilk kez karşılaşılan salgın durumunda dahi tecrübelerimizi ortaya koyarak herhangi bir aksama yaşamadan velilerimizin desteği öğretmenlerimizin gayretli çalışmaları ile her an öğrencilerimizin yanında olarak onların en iyi şekilde sınavlara hazırlanmasına yardımcı olduk. Aldığımız sonuçlar ve elde ettiğimiz dereceler hep birlikte ortaya koyduğumuz emeğin bir sonucudur. Sınava giren öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bu dönemde desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Bilgili Kültür Anadolu ve Fen Lisesi kayıtları sürerken, LGS sonuçlarına göre öğrencilerin burs imkanları da devam ediyor. Sınırlı sayıda kontenjanın olduğu okulun eğitim olanaklarından yararlanmak isteyen öğrencilerin burs oranları ve kayıt görüşmeleri için Başiskele Karşıyaka Mahallesinde bulunan Bilgili Kültür Okulları Kampüsüne giderek ya da www.bilgilikulturokullari.com adresinden detaylı bilgi alabilirler.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Ölüm rampası'nda 7 araç çarpıştı

'Ölüm rampası'nda 7 araç çarpıştı