15 Haziran 2021 Salı

LGS’de Kültür Okulları farkı

LGS’de Kültür Okulları farkı

Başiskele’de kurulduğu yıldan itibaren çok önemli başarılara imza atan Kültür Okulları 2020 Liseye Geçiş Sınavı’nda da farkını ortaya koydu. Öğrenciler için oldukça zor bir dönemden sonra gerçekleştirilen sınavın sonuçları 16 Temmuz Perşembe günü açıklandı. 5 öğrencisi %0,5’lik, 9 öğrencisi de %1’lik dilime giren Kültür’lü öğrenciler Türkiye genelinde büyük başarı elde ettiler

17 Temmuz 2020 Cuma 12:51 Eğitim

Pandemi döneminde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 milyon 500 bin 8. Sınıf öğrencisinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nda Bilgili Kültür Okulları’ndan 43 öğrenci %5’lik dilime girmeyi başarırken, 57 öğrenci ise Fen Liselerine yerleşmeyi garantiledi. Okul genelinde sınava giren öğrencilerin %94’ü ise nitelikli okullara girmeye hak kazandılar. Oluşan tablonun sonucunda gururlu olduklarını, öğrencilerinin elde ettikleri başarılarından dolayı hepsini tebrik ettiklerini dile getiren Bilgili Kültür Ortaokul Müdürü Çağlar Akkaş;  “Covid-19 dolayısıyla eğitime ara verildikten sonra online eğitime hızlı bir şekilde devam ettik. Öğrencilerimiz kendi öğretmenleriyle, yüz yüze nasıl eğitim veriyorsak uzaktan eğitimde de aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Bu sayede öğrencilerimizin derslerinden ve sınav atmosferinden kopmamalarını sağladık. Sınava giren tüm öğrencilerimizi, emeği geçen öğretmenlerimizi ve her daim yanımızda olan velilerimizi kutluyorum.” şeklinde konuştu.

KÜLTÜR ANADOLU VE FEN LİSESİNE YOĞUN TALEP

2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen Bilgili Kültür Fen Lisesi’ne Kültür’lü öğrencilerden yoğun talep var. 8. Sınıf öğrencilerinin %46’sının fen liselerine gitmeyi garantilediği Bilgili Kültür Okullarında, öğrencilerin çoğu Bilgili Kültür Anadolu ve Fen Lisesini tercih etti. Sınırlı sayıda kontenjanın olduğu okulun eğitim olanaklarından yararlanmak isteyen öğrencilerin burs oranları ve kayıt görüşmeleri için Başiskele Karşıyaka Mahallesinde bulunan Bilgili Kültür Okulları Kampüsüne giderek ya da www.bilgilikulturokullari.com adresinden detaylı bilgi alabilirler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AK Parti, Ayasofya için lokma dağıttı

AK Parti, Ayasofya için lokma dağıttı