23 Ekim 2018 Salı

  • 5,680 TL
  • 6,512 TL
  • 223,01 TL
  • 94.682

Marmara Kitap Kurdu Fuarı başladı

Marmara Kitap Kurdu Fuarı başladı

İlki gerçekleşen Marmara Kitap Kurdu Fuarı 25 - 29 Aralık 2017 tarihleri arasında Marmara Koleji Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek

27 Aralık 2017 Çarşamba 17:03 Eğitim

25 Aralık Pazartesi günü saat 10.00’ da yapılan açılış töreniyle Marmara Kitap Kurdu Fuarı başladı. Müzik öğretmeni Beyza Çolak’ın çello ile gerçekleştirdiği müzik dinletisiyle başlayan tören, Kurum Müdürü Soner Atalay’ın yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti. Kurum Müdürü Soner Atalay konuşmasında, ülkemizdeki kitap okuma oranı ve görsel medyanın kullanımı ile ilgili çarpıcı tespitleri aktarırken ülkelerin gelişmişlik seviyeleri ile okuma oranları arasındaki bağlantıyı vurguladı. Fuarın bu yılki onur konuğu Türk şiir, roman ve öykü yazarı özellikle Hababam Sınıfı romanıyla tanınmış olan Mehmet Rıfat Ilgaz’ın oğlu yazar Aydın Ilgaz oldu.

ÇİÇEK VE PLAKET TAKDİMİ İLE SONA ERDİ

Aydın Ilgaz konuşmasında medyanın, teknolojinin ve bilgisayarın bilinçsiz kullanımının toplum ve toplumsal değerler üzerinde yarattığı olumsuz etkilerden söz ederek değerler eğitiminin önemi üzerinde durdu. Açılış töreninin ilk misafirleri yazar Nilgün Ilgaz ve Nazlı Deniz Güler oldu. Öğrencilerle güzel söyleşilerinin ardından kitaplarını imzaladılar. Açılış töreni çiçek ve plaket takdimi ile son buldu. 29 Aralık 2017 Cuma günü son bulacak olan Kitap Kurdu Fuarı'nda söyleşi ve imza için Nurgül Ateş, Murat Aksoy, Süleyman Bulut ve Aslı Tohumcu farklı tarihlerde Marmaralı öğrencilerle birlikte olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KADEM Kocaeli Şubesi törenle açıldı

KADEM Kocaeli Şubesi törenle açıldı