03 Temmuz 2020 Cuma

Marmara Koleji, ‘Dünya Bilginleri Yarışması’ndan 7 madalyayla döndü

Marmara Koleji, ‘Dünya Bilginleri Yarışması’ndan 7 madalyayla döndü

Kentimizin saygın eğitim kurumlarından Marmara Koleji öğrencileri, New Haven’deki Yale Üniversitesi’nde yapılan Dünya Bilginleri Yarışması’ndan 7 madalyayla döndü

18 Kasım 2019 Pazartesi 14:55 Eğitim

Dünyada kırktan fazla ülkede gerçekleşen ‘The World Scholar’s Cup (Dünya Bilginler Kupası) gerçekleşti. Cultural Fair ve Scholar’s Ball gibi etkinliklerle farklı kültürleri tanıma imkanı bulan yarışmaya 51 ülkeden 1900 civarı yarışmacı katıldı. Tüm dünyadan gençlerin bilgi, münazara, yazma kulvarlarında İngilizce olarak yarıştıkları bir turnuva olan yarışmaya ilimizde dev bir kampüse sahip olan Marmara Koleji de katıldı. Türkiye’den Marmara Koleji öğrencilerinden, Azra Deniz Kasırga, Yaren Bahar Tozaner ve Neşe Sevgi Alkanlı yarışmada gururumuz oldu.

MARMARA KOLEJİ’NDEN BAŞARI

Geleceğin alim ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen yarışmaya katılan Marmara Koleji öğrencilerinden oluşan ekibin takım koçluğunu öğretmen Ayşe Neşe Sarışın’ın yaptı. Ekip, bilgi yarışmasında gümüş madalyaya layık görüldü. Yaren Bahar Tozaner, Bireysel Yazma yarışmadan gümüş madalyayla döndü. Azra Deniz Kasırga ise 1 altın, 4 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

THE WORLD SCHOLAR’S CUP NEDİR?

Dünya’da kırktan fazla ülkede gerçekleşen, “World Scholar’s Cup”, Dünya Bilginler Kupası 2007 yılından bu yana düzenlenmekte. Organizasyonun amacı; geleceğin alim ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak. Ayrıca odaklanılan en önemli konu ise farklı kültürleri bir araya getirerek bugün ve geleceğe ait fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp, kompozisyon yazdırmak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MHP’nin unutulmayan ismi ziyaret edildi

MHP’nin unutulmayan ismi ziyaret edildi