21 Ekim 2018 Pazar

  • 5,644 TL
  • 6,498 TL
  • 222,20 TL
  • 96.455

Öğretmenlere sapık muamelesi yapanları kınıyoruz

Öğretmenlere sapık muamelesi yapanları kınıyoruz

Türk Eğitim-Sen İzmit İlçe Başkanı Hüseyin Akçay bir açıklama yaparak Felsefe Öğretmeni Ercan Harmancı ile Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu’nu eleştirerek, “Öğretmenlere sapık muamelesi yapan bu şahısları şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi 

29 Aralık 2017 Cuma 17:39 Eğitim

Türk Eğitim-Sen İzmit İlçe Başkanı Hüseyin Akçay bir açıklama yaparak Felsefe Öğretmeni Ercan Harmancı ile Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu’nu sert bir şekilde eleştirdi. Basın açıklamasında Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı hazır bulundu. Akçay şunları söyledi: ‘’Son günlerde gerek sosyal medya, gerek basın organlarında Beden Eğitimi Dersi ve öğretmenleri ile ilgili akıllara durgunluk veren yazışmalar ve bazı gazete köşe yazarları tarafından kaleme alınan saçma sapan, akılla mantıkla bağdaşmayan yazılar yayınlanmaktadır.

HAKARET ETTİLER

Geçtiğimiz hafta Konya’nın Selçuklu ilçesindeki Ayşe-Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan Felsefe Öğretmeni Ercan Harmancı, sosyal medyada yaptığı “Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor... Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir...” paylaşımının ardından, bu öğretmeni destekleyen bir yazı yazan Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu, tarihi bir kronoloji içerisinde taciz vakalarına örnekler de vererek okullarda Beden Eğitimi derslerinin zorunlu olmaktan çıkarılması gerektiğini, aksi halde okullardaki taciz olaylarının önüne geçilemeyeceğine dair bir yazı kaleme almış hatta daha da ileri giderek “velilerin ve hatta, okulda çocuğu olmayan ailelerin “Neler oluyor, gerçekten vahim olaylar mı var acaba” diye endişe duymaları gerektiğini belirterek Beden Eğitimi Öğretmenlerine iftira atmış, alenen hakaret etmiştir.

HAC’DA NE DÜŞÜNÜYORLAR?

Uzun bir liste yapacak kadar dini cemaat ve tarikatlarda yaşanan taciz olaylarında neredeydiniz Ercan Harmancı ve Ali İhsan Karahasanoğlu? Niye çıkıp da bu dini yapılar için velileri uyarmadınız? Kaldı ki Ortaçağ ve Ortadoğu bağnazlığında olan bu şahıslar nasıl bir hezeyan içerisindedir, nasıl bir cinsel dürtüyle zihinleri perdelenmişlerdir ki, birkaç ahlaksız eğitimci örneğiyle beden eğitimi dersini hedef tahtasına koymaktadırlar? Acaba bu şahıslar Hac vazifesi esnasında kadın erkek Kâbe’yi tavaf ederken ne düşünüyorlar?

FEDA ETMEYECEĞİZ

Bizler insanız; çıplak, üşüyen gördük mü, acır, insanlığımızdan utanırız. Bizler öğretmeniz; öğrencimizi gördük mü, mesleğimizin kutsallığına bürünür, istikbalimizi hatırlarız. Bizler babayız ve kızımıza sarıldık mı, yüreğimiz ısınır, Allah’a şükreder ve dünyaları görmeyiz. Kesinlikle farklı dünyaların insanlarıyız. Kesinlikle insana, eşyaya ve evrene bakışımız çok farklı. Kesinlikle biz sizden değiliz. Dün rehber öğretmenler, bugün beden eğitimi öğretmenleri. Belli ki eğitimi paramparça etmeyi birileri kendine görev bellemiş. Ama bizler Türk Eğitim Sen olarak hiçbir öğretmenimizi ve hiçbir dersimizi feda etmeyeceğiz.

TEHLİKELİ BULUYORUZ

Bu vesileyle ülkemizdeki Beden Eğitimi öğretmenlerine sapık muamelesi yapan bu şahısları şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Ve Felsefe Öğretmeni Ercan Harmancı ile Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu hakkında gerekli iş ve işlemlerin bir an evvel yerine getirilmesini, bu ruh sağlığı bozuk şahısları eğitim ve basın yayın dünyamızda görmeyi çok tehlikeli buluyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hünkar Çayırı'nın satışına namazlı tepki!

Hünkar Çayırı'nın satışına namazlı tepki!